Čtvrtek 13. 12. 2018

Letecký dopravce IndiGo vstoupil na burzu. Akcie indických aeroliniií vyletěly o 18 procent

11.11.2015

InterGlobe Aviation, vlastník nejúspěšnějšího indického nízkonákladového dopravce IndiGo, vstoupil v úterý na burzu. Po vstupu indické společnosti na burzu vyletěly akcie o téměř 18 procent. O získání podílu v aerolinkách IndiGo usiluje i letecký gigant Qatar Airways.

zpráva Letecký dopravce IndiGo vstoupil na burzu. Akcie indických aeroliniií vyletěly o 18 procent

Společnost InterGlobe Aviation, která vlastní nejúspěšnějšího indického nízkonákladového dopravce IndiGo, vstoupil v úterý na burzu.

Tržní kapitalizace firmy - hodnota společnosti vypočítaná na základě ceny akcií - dosahuje téměř pěti miliard dolarů, což podle agentury Bloomberg dělá z IndiGo třetí největší nízkonákladovou leteckou společnost v Asii.

Okamžitě po vstupu indické dopravce na burzu vyletěly akcie o téměř 18 procent. Vstup IndiGo na burzu znamenal největší indické IPO od roku 2012, kdy na burzu vstoupila telekomunikační společnost Bharti Infratel. 

InterGlobe Aviation vstupuje na burzu v době, kdy většina velkých leteckých společností kvůli dluhům a vysokým nákladům zaznamenává výrazné ztráty. IndiGo však patří mezi dvě indické aerolinky, které v roce 2015 zůstanou ziskové. To je také důvod k optimismu investorů.

Kromě běžných investorů láká úspěch IndiGo i leteckého giganta Qatar Airways, který by chtěl získat 49 procentní podíl v indickém dopravci. "Pokud budeme moci získat povolených 49 procent společnosti, rádi bychom to udělali," uvedl dříve pro Bloomberg ředitel Qatar Airways Akbar Al Baker s tím , že v získání vyššího podílu brání indické zákony. 

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity