Pátek 18. 01. 2019

Lidé si mohou v Praze prohlédnout remorkér Beskydy

17.11.2016

Během dneška si budou moci zájemci prohlédnout remorkér Beskydy, který 60 let vyprošťuje lodě uvázlé na Labi. Letos se například podílel na vyprošťování uvízlé lodi Albis v Drážďanech. Plavidlo, které je kulturní památkou, zakotví u nábřeží Ludvíka Svobody pod budovou ministerstva dopravy. Prohlídku lodě mohou zájemci spojit s návštěvou prostor ministerstva, které běžně nejsou veřejnosti přístupné. Obě prohlídky bude možné absolvovat v době od 10:00 do 16:00.

zpráva Lidé si mohou v Praze prohlédnout remorkér Beskydy

Beskydy jsou posledním remorkérem v Česku, který je poháněn zadním kolesem, tedy předchůdcem lodního šroubu. Téměř 55 metrů dlouhou loď postavila v roce 1956 loděnice v Mělníku. Plavidlo pohání dieselový motor Škoda, který za hodinu provozu lodi vážící 256 tun spotřebuje přes 86 litrů paliva.

Podobně jako v předchozích letech se zájemcům otevřou i prostory ministerstva dopravy. Prohlídková trasa zavede návštěvníky do kanceláře ministra dopravy, na dvojité točité schodiště z kararského mramoru, navštíví velký zasedací sál i unikátní podzemní kryt z 60. let minulého století. Jsou tu artefakty z dob komunismu včetně původního stolu generálního tajemníka komunistické strany. Loni si prohlídku nenechalo ujít 1524 lidí.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity