Úterý 11. 12. 2018

MF zjednoduší podle asociace evidenci tržeb pro e-shopy

29.06.2016

Ministerstvo financí zjednoduší podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků elektronickou evidence tržeb (EET) pro e-shopy a obchodníky, kterým se například porouchá přístroj pro evidenci tržeb. V tiskové zprávě o tom dnes informovala asociace. Zároveň doplnila, že jedná s ministerstvem o dalších podmínkách zjednodušení evidence tržeb pro malé firmy.

zpráva MF zjednoduší podle asociace evidenci tržeb pro e-shopy

V případě e-shopů nebude dodání zboží přes přepravní firmy, které vyberou od zákazníka hotovost a peníze převedou obchodu na účet, spadat pod evidenci tržeb. "To je důležitá změna, která zásadně ulehčí život provozovatelům e-shopů," uvedla asociace. Pokud ovšem přepravní firma bude prodejci zpětně předávat peníze v hotovosti, potom bude nutné doklad vystavit přes evidenci tržeb.

Další změnou je přístup k uplatnění evidence tržeb například v případě poruchy přístroje, který vydává doklady podle požadavků MF. V takovém případě obchodníci podle asociace budou moci v momentě zprovoznění přístroje vložit součet všech chybějících tržeb jednou operací naráz. Dosavadní požadavek MF byl, aby se zpětně vkládaly tržby do systému jednotlivě.

Elektronická evidence tržeb (EET) by měla být v první fázi spuštěna od 1. prosince pro hotely a restaurace. Další firmy se budou do EET zapojovat v následujících měsících. Od března příštího roku budou muset evidovat tržby maloobchodní a velkoobchodní firmy. Od 16. měsíce od účinnosti mají být evidovány všechny tržby kromě tržeb řemeslníků, které se pod zákon dostanou od 18. měsíce. Vláda bude moci nařízením stanovit, že některé tržby nebudou od nabytí účinnosti zákona dočasně evidovanými tržbami.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity