Čtvrtek 19. 07. 2018

Miliardář Drahi nabízí za kabelového operátora Bouygues Telecom 10 miliard eur. V hotovosti

22.06.2015

Drahi je majitelem společnosti Altice, mateřské firmy druhého největšího hráče na trhu telekomunikačních služeb ve Francii Numericable-SFR. Bouygues Telecom je trojkou na francouzském trhu, má zhruba 11 milionů klientů mobilních služeb. Případná transakce v objemu 10 miliard eur by snížila počet konkurentů na francouzském trhu mobilních služeb ze čtyř na tři.

zpráva Miliardář Drahi nabízí za kabelového operátora Bouygues Telecom 10 miliard eur. V hotovosti

Drahi se obává možného zvýšení úrokových sazeb v nadcházejících měsících.
autor: Reuters

 

Miliardář Patrick Drahi, který vlastní francouzského kabelového operátora Numericable-SFR, učinil nabídku na koupi menšího rivala Bouygues Telecom za zhruba deset miliard eur (273 miliard korun) v hotovosti. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na dva zdroje obeznámené se záležitostí.

Drahi je majitelem společnosti Altice, mateřské firmy druhého největšího hráče na trhu telekomunikačních služeb ve Francii Numericable-SFR. Bouygues Telecom je trojkou na francouzském trhu, má zhruba 11 milionů klientů mobilních služeb. 

Případná transakce by snížila počet hráčů na francouzském trhu mobilních služeb ze čtyř na tři. Francouzský ministr hospodářství Emmanuel Macron v neděli ale zopakoval svůj názor, že na konsolidaci v tomto sektoru není správná doba. Do odvětví je podle něj třeba investovat.

Francie brzy odstartuje dražbu frekvencí pro rychlejší připojení k internetu 4G. Vláda nutí operátory k investicím do sítí z optických vláken.

"Opakuji, že konsolidace teď není tím, co sektoru přát. Prioritou je zaměstnanost, investice a lepší služby pro zákazníky. Konsolidace by na tyto věci měla negativní dopad," sdělil Macron agentuře Reuters. 

Altice v uplynulých 18 měsících převzala amerického kabelového operátora Suddenlink, společnost Portugal Telecom a telekomunikační skupinu SFR. Francouzsko-izraelský mediální a telekomunikační magnát Drahi nyní uvažuje o dalším kroku kvůli obavám z možného zvýšení úrokových sazeb v nadcházejících měsících. Případné obchody Altice, kvůli kterým by se skupina musela hodně zadlužit jinde, by se jí tak prodražily, podotkl Reuters.

Konglomerát Bouygues, který je mateřskou společností Bouygues Telecom, bude o nabídce jednat na úterní schůzi představenstva.

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity