Úterý 11. 12. 2018

Naděje pro Řecko rozhýbala utrácení za akcie. Evropské trhy posílily

13.07.2015

Evropské akciové trhy zahájily nový týden výrazným vzestupem. Reagují na nejnovější zprávy o dohodě mezi eurozónou a Řeckem. Kurz eura smazal dosavadní ztráty. Nahoru šly ceny státních dluhopisů zemí eurozóny z jihu kontinentu, které může řecká krize ohrozit.

zpráva Naděje pro Řecko rozhýbala utrácení za akcie. Evropské trhy posílily

Řeckou krizi provází i protesty proti úsporným opatřením. | foto: Reuters

 

Nadějná zpráva z nočního jednání zahýbala trhy takto: širší západoevropský index FTSEurofirst 300 po zahájení obchodování stoupl o jedno procento a index Euro STOXX 50, který sleduje přední akcie v eurozóně, získával 1,3 procenta. 


Evropské akcie v očekávání dohody s Řeckem silně rostou od poloviny minulého týdne.


Předseda jednání členských zemí Donald Tusk v pondělí ráno po celonočním summitu hlav zemí eurozóny oznámil, že Řecko bude moci začít jednat o třetím programu pomoci ze záchranného fondu pod podmínkou rychlého zahájení tvrdých reforem. Podle něj se na tom shodli všechny členské země.

Euro v noci v Asii kvůli nejistotě ohledně osudu Řecka mírně oslabovalo. Po zprávě o dohodě jeho kurz k dolaru vystoupil až o 0,3 procenta k hranici 1,12 dolaru.


Ceny státních dluhopisů Itálie a Španělska zřetelně vzrostly, což snížilo jejich výnosy, které jsou ukazatelem úvěrových nákladů státu. 


Klesly naproti tomu ceny bezpečných německých dluhopisů a rozdíl mezi výnosy italských a německých obligací se zúžil na minimum za více než dva měsíce.

Zdroj: Lidovky.cz

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity