Čtvrtek 13. 12. 2018

Největší IPO na newyorské burze: na trh jde First Data Corp.

15.10.2015

Na burzu dnes vstupuje největší provozovatel a vývojář softwaru pro globální elektronickou platební síť. Primární úpis akcií společnosti First Data Corp. je největším uskutečněným v tomto roce. Cena jedné akcie se má podle plánu pohybovat mezi 18 až 20 dolary.

zpráva Největší IPO na newyorské burze: na trh jde First Data Corp.

Dnes proběhne největší primární úpis akcií (IPO) tohoto roku. Na burzu již podruhé vstupuje společnost First Data Corp., světový lídr v provozování softwaru pro finanční transakce. Akcie firmy se budou prodávat za 18 až 20 dolarů za kus. To hodnotu společnosti oceňuje na více než 17 miliard dolarů.

First Data Corp., která propojuje více než čtyři tisíce finančních institucí a působí ve 118 zemích světa, je největším světovým provozovatelem systému pro platby kreditními kartami. Společnost vyvíjí software pro globální elektronickou platební síť, zpracovává platby pro banky a obchodníky a nabízí další služby a produkty.

Firma v roce 2014 celkem globálně zpracovala 74 miliard transakcí, což představuje 28 % veškerých on-line převodů v USA.

Vstup na burzu může být v tomto období riskantní, akciový trh si momentálně nevede dobře. Šedesát procent firem, které letos upsaly své akcie na burze, se nyní obchoduje pod vstupní cenou. Počet obchodů klesl celkově o 43 %, uvedl to server CNBC.

Výkonným ředitelem First Data Corp. je od dubna roku 2013 Frank Bisignano, který je od března 2014 současně předsedou představenstva společnosti.

First Data Corp. je vlastněna investiční společností KKR. Firma uvedla ve svém prohlášení, že KKR zůstane nadále majoritním vlastníkem společnosti.

Firma plánuje označit své akcie na newyorské burze cenných papírů tickerem "FDC", stejným, který použila při svém prvním uvedení na burzu v roce 1992.

Na vstup na burzu se chystá v nejbližších dnech také společnost Ferrari, která IPO oznámila na 20. října.

S akciemi firmy se bude na burze obchodovat pod originálním tickerem "RACE", což v překladu znamená závod. V primární nabídce bude k dispozici devět procent z celkového počtu akcií podniku. Cenové rozpětí bylo stanoveno na 48 až 52 dolarů za akcii.

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity