Pondělí 10. 12. 2018

Nezaměstnanost v březnu klesla na 4,8 %, klesat má až do léta

10.04.2017

Nezaměstnanost v březnu klesla na 4,8 procenta z únorových 5,1 procenta. Bez práce bylo 356.112 lidí, což je nejnižší březnová hodnota od roku 2008. Volných pracovních míst přibylo 150.917. Údaje zveřejnil úřad práce. Nezaměstnanost by podle něj měla klesat i v dalších měsících, podobný vývoj očekávají také analytici.

zpráva Nezaměstnanost v březnu klesla na 4,8 %, klesat má až do léta

Situace na pracovním trhu aktuálně odpovídá jak dlouhodobému stavu, tak ročnímu období. Jarní počasí přispívá rozjezdu sezonních prací. "Z evidence úřadu práce odešlo v březnu téměř 64.500 lidí. Řada z nich našla uplatnění ve stavebnictví, v lázeňství, zemědělství, lesnictví, gastronomii nebo třeba cestovním ruchu," uvedla generální ředitelka Úřadu práce ČR Kateřina Sadílková.

V březnu také tradičně roste zájem zaměstnavatelů o veřejně prospěšné práce, především při jarních úklidech veřejných prostranství. "ÚP ČR s nimi po splnění zákonných podmínek uzavírá dohody. Hlavní nástup těchto činností se očekává v dubnu," podotkla Sadílková. Úřad práce má také nasmlouváno 3362 pozic pro výkon takzvané veřejné služby, zejména s obcemi, nestátními neziskovými organizacemi ale i se školkami a školami.

o_1bdbkifn2pap1gtc1cko15op1bi3a.gif

Nejnižší podíl nezaměstnaných má nově Plzeňský kraj, a to 3,1 procenta. Praha je druhá s mírou nezaměstnanosti 3,2 procenta. Naopak nejhůře na tom je nadále Ústecký kraj, kde nezaměstnanost dosáhla 7,4 procenta.

o_1bdbkil0i15pr1dd7abbo741m21c.gif

Pokles nezaměstnanosti zaznamenalo v březnu všech 77 regionů. Nejnižší byla v okresu Rychnov nad Kněžnou (1,6 procenta), Praha-východ (1,7 procenta), Mladá Boleslav a Praha-západ (shodně 2,5 procenta). Nejvyšší míru nezaměstnanosti pak vykázal okres Karviná (9,9 procenta) a Most (9,7 procenta). Podíl nezaměstnaných stejný nebo vyšší než republikový průměr hlásí 36 regionů.

Na jedno volné pracovní místo nyní v ČR připadá 2,4 uchazeče. Na Karvinsku to bylo 13,9 uchazeče, v okrese Jeseník deset uchazečů a na Ústecku 8,9 uchazeče.

Nezaměstnanost podle analytiků bude klesat až do léta
Nezaměstnanost bude klesat i v dalších měsících, nejníže se zřejmě dostane v červnu, a to ke čtyřem procentům. Vyplývá to z reakcí analytiků na aktuální údaje úřadu práce.

"Mírný pokles podílu nezaměstnaných bude pokračovat i v následujících měsících. Svého dna by v letošním roce měl dosáhnout v červnu, a to na 4,3 procenta. Ve zbytku roku se bude vlivem sezónních faktorů mírně zvyšovat," doplnila ekonomka Komerční banky Jana Steckerová.

Také analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák očekává, že v dalších měsících klesne nezaměstnanost hlouběji pod pět procent. "S poklesem nezaměstnanosti a rostoucí nabídkou volných pozic se zároveň pojí problém, že volná místa nemá kdo obsadit, protože pro ně buď neexistují vhodní uchazeči, nebo se nacházejí v regionech, kde je minimální nezaměstnanost, a nebo jsou prostě mzdově neatraktivní," uvedl.

Do půlky letošního roku podle hlavního ekonoma UniCredit Bank Pavla Sobíška pravděpodobně padne rekord v podílu nezaměstnaných z dosavadního minima 4,28 procenta z roku 2008. Nevylučuje ani pokoření čtyřprocentní hranice. "Nesoulad mezi nabídkou a poptávkou na trhu práce bude každopádně ve stále větší míře omezovat podniky i celou ekonomiku a promítat se do další akcelerace mezd," uvedl.

I podle Seidlera by nezaměstnanost mohla klesnout až na 4,2 procenta. "Natolik významný pokles však v tuto chvíli neočekáváme, vzhledem k tomu, že nezaměstnanosti je již velmi nízká a v některých oborech je problém najít vhodnou pracovní sílu," upozornil.

Z průzkumu poradenské společnosti PwC mezi více než stovkou šéfů významných českých firem vyplývá, že 95 procent z nich se obává nedostatku lidí a považuje ho za největší hrozbu pro podnikání v letošním roce. Více než polovina firem přitom chce zvýšit počet zaměstnanců a další více než čtvrtina alespoň zachovat nynější stav. "Firmám ale chybí lidé napříč všemi obory. Velmi kritická situace je mezi technicky a technologicky vzdělanými pracovníky a odborníky na IT," uvedla Andrea Linhartová Palánová z PwC ČR.

Marketingový manažer personální agentury Job Leader Czech Michal Havelka upozornil, že zaměstnavatelé mají dlouhodobě největší zájem o obsazování pozic řidičů, kterých v Česku chybí až 10.000.

Přibývá firem, které zvažují nedostatek lidí vyvážit roboty
Česku přibývá firem, které se kvůli nedostatku zaměstnanců stále více zajímají o robotiku, tedy snahu nahradit lidi stroji, a vytváření pracovních týmů složených z různých typů lidí, ať už věkově, národnostně či názorově. Loni do robotiky investovala polovina podniků, letos jich tak hodlá učinit 91 procent. Počet firem, pro které je prioritou v řešení nedostatku pracovních sil vytváření rozmanitých pracovních skupin, se zvýšil z loňských 50 procent na 87 procent. Vyplynulo to z průzkumu poradenské společnosti PwC ČR.

Podle jejího zjištění chce v letošním roce v ČR přibrat nové zaměstnance 59 procent firem a zhruba čtvrtina hodlá zachovat jejich stávají počet. Pětadevadesát procent ředitelů společností se ale obává, že na pracovním trhu není dostatek lidí pro jejich záměry.

Firmy proto hledají způsoby, jak nalákat nové zaměstnance a zároveň si nenechat odlákat stávající. Podle PwC proto 98 procent podniků letos investovat do dobrého jména firmy, loni jich bylo 75 procent. Počet společností, které chtějí získat nové zaměstnance prostřednictvím spolupráce se školami, se meziročně zvýšil z 69 procent na 97 procent. Stálicí mezi investičními prioritami v oblasti lidských zdrojů jsou výdaje na udržení stávajících zaměstnanců, se kterými počítá 92 procent českých podniků oproti loňským 83 procentům.

"Příznivá firemní kultura, atraktivní pracovní prostředí, možnost rozvoje a kvalitní zpětná vazba se stávají nutností. A zaměstnanci se teprve ptají, co dostávají nad tento rámec. Navíc je třeba uřídit střet několika generací a nově i národností na pracovišti a přizpůsobit tomu i systém benefitů i komunikace," uvedl Andrea Linhartová Palánová z PwC.

Podle ní firmám chybí lidé napříč všemi obory, zejména kritická situace je ale mezi technicky a technologicky vzdělanými pracovníky a IT odborníky.

Zdroj:ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity