Sobota 19. 01. 2019

Nintendo si díky Pokémon Go příliš nepolepší

27.07.2016

Prakticky okamžitě po uvedení hry Pokémon Go vyletěly akcie společnosti Nintendo raketově směrem vzhůru. Zástupci japonského herního gigantu však tento týden přiznali, že se nový herní fenomén s legendárními příšerkami do zisků podniku nijak výrazně nepromítne. A akcie začaly velmi rychle klesat.

zpráva Nintendo si díky Pokémon Go příliš nepolepší

Za vývojem titulu Pokémon Go stojí vývojářské studio Niantic, které získalo licenci od společnosti Nintendo. Jakým dílem se oba podniky o zisk ze hry dělí, bylo doposud tajemstvím.

Přesná čísla zástupci japonského elektronického gigantu stále neprozradili, nechali se však slyšet, že „v současném roce se na finančních výsledcích hra Pokémon Go nijak výrazně neprojeví“. Tím v podstatě naznačili, že rozhodně není dominantní a s největší pravděpodobností se oba podniky nedělí ani 50:50.

Na to podle serveru The Verge zareagovaly prakticky okamžitě akcie Nintenda, které se propadly téměř o pětinu. I když se pokles nemusí zdát na první pohled nijak dramatický, ve skutečnosti jde o nejprudší propad od roku 1990.

Smutnit nicméně zástupci japonského elektronického gigantu příliš nemusí. Jejich fiskální rok končí v březnu 2017 a podle současných prognóz mohou na jeho konci počítat s provozním ziskem 45 miliard jenů, tedy více než deset miliard korun. To je mimochodem meziroční nárůst téměř o třetinu.

Popularita pomalu klesá
Jednotliví analytici již varovali před tím, že řada investorů vkládala do hry Pokémon Go nereálná očekávání. Jak totiž ukázala v úterý analýza společnosti Survey Monkey, popularita tohoto titulu začala pozvolna klesat. [celá zpráva]

Největší popularitě se hra těšila v polovině července, kdy ji v USA aktivně hrálo na 26 miliónů uživatelů. V posledních deseti dnech však počet aktivních lovců japonských příšerek začal klesat, a to přinejmenším o dva milióny hráčů.

Analytici se také obávají toho, jak raketový start aplikace měla. Přes 20 miliónů lidí si ji totiž nainstalovalo za pouhých sedm dní od uvolnění finální verze. Většina podobně úspěšných aplikací si přitom svou popularitu budovala daleko delší dobu. Raketový start podle nich může indikovat to, že si spousta lidí Pokémon Go nainstalovala jen kvůli tomu, že si pamatují populární seriál ze svého dětství.

Zdroj. Novinky, mif

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity