Pondělí 10. 12. 2018

Nový protiimigrační dekret vydá Trump až příští týden

23.02.2017

Nový dekret omezující možnosti cest obyvatel některých muslimských zemí do Spojených států vydá americký prezident Donald Trump až v průběhu příštího týdne. Informovaly o tom ve středu agentury AP a Reuters s odvoláním na nejmenované činitele Bílého domu. Trump přitom sliboval, že exekutivní příkaz nahrazující původní dekret zablokovaný soudy podepíše již v tomto týdnu.

zpráva Nový protiimigrační dekret vydá Trump až příští týden

Nejmenovaný Trumpův spolupracovník novinářům řekl, že příkaz bude vydán "někdy příští týden" bez bližší specifikace důvodů, které k odkladu vedly.

Trumpovi lidé stále přepracovávají nařízení, jehož platnost po sérii žalob pozastavil soud. Podle některých amerických médií z něj chce Bílý dům vypustit spornou pasáž o úplném zákazu vstupu syrských uprchlíků do země. Nově se patrně objeví výjimky pro držitele takzvaných zelených karet opravňujících k pobytu v USA.

Naopak nezměněné mají podle informací médií zůstat další kritizované body, mezi nimi například dočasný zákaz vydávání víz pro občany sedmi převážně muslimských států, tedy Íránu, Iráku, Somálska, Súdánu, Sýrie, Libye a Jemenu.

Americké organizace pro ochranu lidských práv už před vydáním dekretu dávají na vědomí, že bez ohledu na jeho obsah nařízení znovu zažalují, pokud bude rozlišovat přistěhovalce podle náboženského přesvědčení.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity