Úterý 11. 12. 2018

O2 Czech Republic je na burze rozdělena a obchodování na zámořských trzích

28.05.2015

Burza cenných papírů Praha rozhodla o přijetí emise akcií společnosti Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) k obchodování na trhu Free Market pražské burzy.

zpráva O2 Czech Republic je na burze rozdělena a obchodování na zámořských trzích

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy včera mazaly úterní ztráty díky přesunu dobré nálady z evropských burz, kde převládl optimismus ohledně toho, že Řecko by brzy mohlo dosáhnout dohody s věřiteli. Posílila naprostá většina odvětví, nejvíce se dařilo technologiím. Mezi nejúspěšnější tituly patřily akcie výrobce luxusního zboží Tiffany&Co, jimž nad očekávání dobré kvartální výsledky pomohly ke dvoucifernému růstu. Zklamal naopak výhled zisku firmy Michael Kors a její akcie spadly o skoro o čtvrtinu.

Noční obchodování na asijských trzích přineslo další růst japonských indexů poté, co jen oslabil na nejnižší úroveň oproti americkému dolaru za posledních 12 let. Prudce naopak klesly čínské akcie, které tak korigovaly své předchozí vysoké zisky. Negativním impulsem pro tamní akciové trhy bylo také zpřísnění podmínek obchodování na úvěr.

O2 Czech Republic

Burza cenných papírů Praha rozhodla o přijetí emise akcií společnosti Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) k obchodování na trhu Free Market pražské burzy. První obchodní den emise bude 1. červen, referenční cena bude zveřejněna 29. května.

Zdroj: měšec.cz

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity