Úterý 11. 12. 2018

ORCO stahuje akcie již i z pařížské burzy

08.01.2016

Společnost ORCO již v úvodu října 2015 oznámila, že uskutečňuje řadu změn z hlediska kotace svých akcií (a také obligací) na burzách. Následně došlo k zahájení obchodování akcií společnosti v Lucemburku (na Luxembourg Stock Exchange), tj. vlastně z hlediska sídla společnosti poprvé na „domovské“ burze. ORCO zároveň oznámilo zájem delistovat své akcie z burzy ve Varšavě.

zpráva ORCO stahuje akcie již i z pařížské burzy

Nyní, ve čtvrtek večer 7. ledna, společnost oznámila delisting svých akcií z původně primárního trhu v Paříži. Krok odůvodňuje změnou své dluhové struktury, hospodářskou výkonností a právě náklady v souvislosti s listingem na Euronext Paris. Obchodování zde naposledy proběhne ve středu 17. února.


Jaké možné kroky čekají akcionáře v souvislosti s přesunem k dispozici zde.
Záměrem společnosti je obchodovat akcie v budoucnu pouze na burze v Lucemburku. Připomeňme, že v ČR je možné akcie ORCO stále obchodovat na burze RM-Systém. To je dáno pravidly domácí burzy, když může veřejně v EU obchodovatelné akcie listovat. Kurz akcií ORCO se na RM-Systému pohybuje především v závislosti na vývoji v Paříži. Ve čtvrtek titul zakončil na 7 Kč. Dnes dopoledne v reakci na zprávy propadl na nová historická minima až na 6,10 Kč.  

Zdroj: Kurzy

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity