Pondělí 10. 12. 2018

Pátý růst pražské burzy v řadě: V čele Moneta, O2 nejvýš za osm měsíců

14.12.2016

Pražská burza otevírá růstem o 0,4 procenta a vzhůru míří popáté v řadě. Index PX je tak na dobré cestě, aby zopakoval poslední pětidenní rally z přelomu srpna a září. Západoevropské burzy otevírají mírným poklesem, když investoři vybírají část nedávných zisků a při vyčkávání na večerní výsledek zasedání Fedu.

zpráva Pátý růst pražské burzy v řadě: V čele Moneta, O2 nejvýš za osm měsíců

Fed dnes s nejvyšší pravděpodobností zvýší po roce sazby o dalších 0,25 procenta. Středoevropské burzy otevírají smíšeně, když maďarský BUX roste o 0,8 procenta, polský WIG 20 stagnuje okolo nulové změny, zatímco rakouský ATX klesá o 0,15 procenta.

Pražskou burzu táhnou výše především akcie Moneta, které rostou o 1,6 procenta na 81,3 Kč. Akcie Moneta tak navazují na včerejší rally a rozšiřují své dvoudenní zisky na více než 4 procenta. Mírný růst kolem 0,5 % si připisují akcie Erste Bank, které se zastavují těsně pod hranicí 770 Kč, když se obchodují na svých více než měsíčních maximech.

Na téměř osmiměsíční maxima rostou akcie O2, které se krátce dotkly dokonce 247 Kč. Aktuálně akcie O2 rostou o 0,9 % na 244 Kč při třetím růstu v řadě. Přes hranici 420 Kč se nadále nedaří dostat akciím ČEZ, které zanedbatelně oslabují na 418 Kč. Cena elektřiny s dodávkou v příštím roce stagnuje na německé burze okolo 30 EUR/MWh.

Zdroj: Kurzy.cz

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity