Čtvrtek 13. 12. 2018

PayPal po oddělení od eBay vstoupí na burzu 20. července

29.06.2015

Americká internetová aukční síň eBay dokončí vyčlenění své divize elektronických plateb PayPal do samostatné firmy 17. července. PayPal by pak měla vstoupit jako nezávislá firma na burzu 20. července. Uvedl to zpravodajský server RTT News.

zpráva PayPal po oddělení od eBay vstoupí na burzu 20. července

Akcionáři eBay dostanou v poměru ke svému podílu v eBay akcie PayPal. Za každou akcie eBay, kterou budou vlastnit na konci obchodování 8. července, obdrží jednu akcii PayPal. S akciemi PayPal se bude obchodovat na burze Nasdaq.


EBay představila plány na osamostatnění divize PayPal loni v září. Podle firmy oddělení obou společností bude nejlepší cestou k dalšímu růstu a také nejlépe prospěje akcionářům.


PayPal vznikl na konci 90. let a jeho akcie vstoupily na veřejný trh v roce 2002. Brzy poté jej za 1,5 miliardy dolarů (dnešních asi 36,6 miliardy korun) koupil eBay. Na konci prvního čtvrtletí měl PayPal ve 203 zemích 165 milionů aktivních uživatelů. Příjmy firmy se loni zvýšily o 19 procent na 8,03 miliardy USD a objem plateb o 26 procent na 235 miliard USD.

Zdroj: E15

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity