Sobota 15. 12. 2018

Pod tíhou telekomunikací a ropy prošla Wall Street výběrem zisků

08.07.2016

Americkým trhům se v tomto týdnu zatím nedaří navázat na strmý růst z minulého týdne, když navzdory úvodnímu růstu nakonec mírně oslabily. Index S&P 500 nakonec ztratil 0,1 %, DJIA odepsal 0,15 %, zatímco Nasdaq se výběru zisků ubránil, když posílil o 0,3 %. Po většinu obchodování si dobře vedly akcie bank nebo automobilek, zatímco propad vedly telekomunikace a ropný sektor.

zpráva Pod tíhou telekomunikací a ropy prošla Wall Street výběrem zisků

Největší producent hliníku v USA, společnost Alcoa, příští pondělí po zavření trhu svými výsledky za 2Q neoficiálně zahájí výsledkovou sezonu na Wall Street. Akcie Alcoa dnes přidaly přibližně 1,5 %. Producentům a zpracovatelům základních surovin se dnes obecně dařilo, když výjimku tvořily ropné tituly, které se trápily v návaznosti na strmý propad ceny ropy. Zásoby ropy v USA sice v minulém týdnu poklesly, ale pomalejším tempem než se čekalo. Cena americké ropy WTI tak odepsala téměř 5 %. 

Telekomunikačnímu sektoru se nedařilo poté, co analytici Citigroup snížili doporučení pro akcie AT&T na „neutrální“ z „koupit“. Analytici této americké banky citovali z historického pohledu vysoké ocenění a z toho plynoucí nízký růstový potenciál tohoto telekomunikačního titulu. Index S&P 500 Telecommunication Services odevzdal bezmála 2 %.

Zdroj: Patria 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity