Sobota 15. 12. 2018

Pohonné hmoty znovu zlevnily, benzin je pod hranicí 30 korun

29.10.2015

Praha - Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne opět zlevnily. Průměrná cena Naturalu 95 se dostala pod hranici 30 korun za litr a zůstává nejnižší od poloviny února. Prodává se za 29,91 Kč/l, oproti minulému týdnu o 29 haléřů levněji. Naftu tankují řidiči v průměru za 29,06 Kč/l, což je o 18 haléřů méně než minulou středu. Motoristé tak za naftu platí nejméně od března 2010. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje. Podle analytika společnosti Colosseum Borise Tomčiaka by se měla cena dál snižovat.

zpráva Pohonné hmoty znovu zlevnily, benzin je pod hranicí 30 korun

Ceny u českých benzinových pump klesají od poloviny července, kdy se cena Naturalu 95 podle celostátního průměru pohybovala nad 33 Kč/l a litr nafty stál víc než 32 korun.

"V nejbližším týdnu očekáváme další pokles cen pohonných hmot," uvedl Tomčiak. Více by měl zlevnit benzin, ceny benzinu a nafty by se tak měly přibližovat k sobě, dodal. Českým řidičům se nyní podle nevyplatí tankovat v Německu, kde jsou ceny vyšší než v ČR. Naopak v Polsku jsou pohonné hmoty levnější.  

Za benzin řidiči platili nejvíce na Vysočině, kde litr Naturalu 95 vyšel v průměru na 30,79 koruny. V Praze, kde jsou ceny dlouhodobě nejvyšší, stál 30,68 Kč/l. Nafta je dál nejdražší v Jihomoravském kraji, a to za průměrných 29,97 Kč/l.

Nejlevnější je stejně jako před týdnem benzin i nafta v Ústeckém kraji, kde stojí v průměru 29,27 Kč/l, respektive 28,54 Kč/l.

o_1a2pcipl81cqcir01l4j1p2jjkja.png

Zdroj: Finanční Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity