Úterý 11. 12. 2018

Porsche se odklon od sportovních vozů vyplatil, po úspěchu SUV představí i kombi

14.09.2016

Úspěch automobilové značky Porsche už dávno nestojí jen na ikonickém sportovním modelu s číslovkou 911. Příští rok proto na autosalonu v Ženevě představí prodlouženou verzi svého čtyřdveřového Panamera, uvádí agentura Bloomberg s odkazem na své zdroje.

zpráva Porsche se odklon od sportovních vozů vyplatil, po úspěchu SUV představí i kombi

Porsche chce konkurovat zejména Mercedes-Benz CLS Shooting Brake. Do prodeje má jít automobilová novinka v měsících krátce následujících po březnovém oficiálním představení, dodává Bloomberg.

Firmě, která je součástí koncernu Volkswagen, se osvědčil posun směrem k užitkovějšímu segmentu trhu. Již v roce 2002 představila úspěšný sportovně-užitkový model Cayenne a další vykročení mimo tradiční oblast sportovních vozů je tak podle zdrojů agentury Bloomberg v souladu se strategií značky.


Do jejích plánů patří také výroba elektromobilů. Začít s ní by měla do roku 2020. Kvůli vývoji a výrobě elektrického auta Porsche přijme 1400 nových zaměstnanců.

Porsche je nejziskovější automobilkou na světě a růst jejích prodejů pokračuje i letos. Za první pololetí prodala 118 tisíc vozů, o tři procenta více než loni. Tempo prodeje však výrazně zpomalilo.


V loňském prvním pololetí stouplo o 30 procent a v Číně dokonce o 50 procent. Automobilce pomohl malý sportovně užitkový vůz Macan. Slabší růst Porsche není žádným překvapením, upozornila DPA. Automobilka několik let překonávala očekávání a nyní se podle šéfa Detleva von Platena zaměřila na stabilizaci na vysoké úrovni.

Zdroj: E15

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity