Úterý 11. 12. 2018

Posílení kurzu koruny snížilo cenu zlata v korunách

07.04.2017

Posílení kurzu koruny po ukončení intervencí České národní banky dnes zlevnilo cenu zlata v korunách o 1,4 procenta. Uvedli to prodejci drahých kovů na dotaz ČTK. Ze střednědobého hlediska ale nepůjde o zásadní výkyv. Kurz koruny je jen jedním z faktorů pro korunovou cenu zlata, důležitý je hlavně vývoj na kapitálových trzích či kurz dolaru, řekl ČTK obchodní ředitel společnosti Golden Gate Pavel Ryba. Koruna dnes po oznámení ČNB posílila vůči euru o zhruba 40 haléřů.

zpráva Posílení kurzu koruny snížilo cenu zlata v korunách

"Posílení koruny se mimo jiné může projevit snížením korunové ceny zlata a stříbra, což ve velmi krátkém výhledu může představovat výkyvy hodnot jednotlivých investic," uvedl ředitel České mincovny Radek Šulta. V dlouhodobém investičním horizontu by se ale podle něj ukončení intervencí nemělo výrazněji projevit.

Zlato bude pro Čechy levnější, míní analytik poradenské firmy Chytrý Honza František Bostl. Je podle něj možné, že mezi českými investory po zlatu vzroste poptávka. "Měnové riziko u zlata je ale vysoké. Dlouhodobě půjde koruna nahoru. Zlato je dlouhodobě závislé na politice americké a Evropské centrální banky. Změna politiky ČNB na globální trhy vliv mít nebude," upozornil.

Bezprostředně po ukončení intervencí čekají korunu pravděpodobně turbulence, dodal Šulta. V takových obdobích se podle něj investiční kovy projevují jako záruka uchování hodnoty. Pokud začnou velcí hráči uzavírat své korunové pozice najednou, mohlo by dojít i ke krátkodobému oslabení koruny nad úroveň 27 korun za euro, dodal.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity