Středa 12. 12. 2018

Poskytovatelé úvěrů dostali loni od ČOI pokuty za téměř 10 mil.Kč

29.02.2016

Praha - Splátkové společnosti a zprostředkovatelé spotřebitelských úvěrů dostali loni od České obchodní inspekce (ČOI) 176 pokut za víc než 9,5 milionu korun. ČOI při kontrolách zjistila porušení předpisů v téměř dvou třetinách případů, zákon o spotřebitelském úvěru porušilo 40 procent kontrolovaných subjektů. Inspekce to dnes oznámila v tiskové zprávě.

zpráva Poskytovatelé úvěrů dostali loni od ČOI pokuty za téměř 10 mil.Kč

"Nedostatky byly opětovně zjištěny nejen při nabídce spotřebitelského úvěru nebo jeho zprostředkování reklamou šířenou zejména prostřednictvím internetu, ale i v předsmluvních a smluvních informacích poskytovaných spotřebiteli v nedostatečném rozsahu," uvedl ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

Celkem loni inspekce provedla 258 kontrol. Nejčastěji zjištěným prohřeškem bylo porušení obsahových náležitostí reklamy spotřebitelského úvěru, a to ve 40 případech.

Dalším častým prohřeškem byly chyby v informacích vztahujících se k celkové částce placené spotřebitelem - k roční procentní sazbě nákladů (RPSN) na spotřebitelský úvěr. Časté chyby byly i v údajích o výpůjční úrokové sazbě, ale i v informacích o právu na odstoupení od smlouvy.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity