Sobota 15. 12. 2018

Poslanci by měli debatovat o privatizaci OKD i o brexitu

30.06.2016

Poslanci by se dnes měli zabývat okolnostmi někdejší privatizace těžební společnosti OKD. V podvečer bude premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) informovat poslance o situaci v Evropské unii po referendu ve Velké Británii o vystoupení z unie. Na programu jsou taky pravidelné interpelace na členy vlády.

zpráva Poslanci by měli debatovat o privatizaci OKD i o brexitu

O prodeji menšinového podílu státu v OKD rozhodla před 12 lety vláda Stanislava Grosse, ve které byl Sobotka ministrem financí. Podíl získal většinový vlastník, společnost Karbon Invest, za 4,1 miliardy korun. Iniciátoři debaty o privatizaci z řad poslanců Úsvitu poukazují na to, že následný posudek určil čistou hodnotu majetku OKD na 52 miliard korun. Mluví o Sobotkově politické odpovědnosti.

V souvislosti s brexitem Sobotka už dřív řekl, že debata o tom, zda by mělo opustit unii i Česko, nemá opodstatnění. Zůstat členskou zemí je podle premiéra národní zájem. Mělo by se ale podle ministerského předsedy změnit celé fungování Evropské unie i Evropské komise. Ohledně brexitu se členské země shodují v tom, že jednání z Británií bude možné až potom, co Londýn aktivuje příslušný článek lisabonské smlouvy a oznámí, že z EU vystupuje.

Zdroj: Parlamentní Listy 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity