Neděle 16. 12. 2018

PPF již vlastní 84,91 procenta O2 a přes 90 procent Cetin

14.08.2015

Skupina PPF k 13. srpnu vlastní 84,91 procenta společnosti O2 Czech Republic (O2) a více než 90 procent oddělené společnosti Cetin. PPF to oznámila v souvislosti s vypořádáním svého dobrovolného veřejného návrhu na koupi akcií O2. K termínu rozdělení O2 vlastnila v obou firmách 84,73 procenta.

zpráva PPF již vlastní 84,91 procenta O2 a přes 90 procent Cetin

PPF potvrdila své dříve oznámené záměry neusilovat o získání 90procentní většiny v O2 umožňující takzvané vytěsnění menšinových akcionářů a nadále podporovat udržení akcií O2 na veřejných trzích.

V případě Cetinu (Česká telekomunikační infrastruktura) dosáhla PPF hranice nezbytné pro uskutečnění práva nuceného přechodu vlastnictví k jejím akciím. "PPF bude nadále zvažovat realizaci vytěsnění, nicméně s ohledem na transakční a finanční náročnost tohoto procesu o tomto kroku zatím rozhodnuto nebylo, a nelze tak sdělit, zda a případně kdy, se tak stane," uvedla PPF.

Akcie Cetinu ve čtvrtek nepatrně oslabily o 0,1 procenta na 172,85 korun, akcie O2 výrazně posílily o 6,8 procenta na 160,15 korun.

Skupina PPF zahájila dobrovolný odkup akcií firem O2 a Cetin 15. června. Nabídka trvala do 13. července. Dohromady za obě akcie nabídla 254 korun. Akcionáři za jednu akcii O2 dostali 78 Kč a za akcii Cetinu 176 korun. Při rozdělení obdržel každý akcionář O2 k jedné akcii O2 jednu akcii Cetinu.

O2 Czech Republic se na maloobchodního operátora O2 a velkoobchodního provozovatele pevných a mobilních sítí a datových center Cetin rozdělila k 1. červnu. PPF o tom svými hlasy majoritního vlastníka rozhodla na valné hromadě na konci dubna.

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Skupina vlastní aktiva 21,9 miliardy eur (592 miliard korun). V ČR skupina PPF působí v bankovnictví a finančních službách, v telekomunikacích, realitách či biotechnologiích.

Zdroj: Týden

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity