Sobota 15. 12. 2018

Pražská burza díky finančnímu sektoru obnovila růst

09.08.2016

Pražská burza začala na počátku nového týdne konečně umazávat ztráty z týdne minulého způsobené zejména propadem akcií Komerční banky v reakci na přehodnocení dividendové politiky společnosti. Domácí burzovní parket otevřel díky oživení na Komerční bance růstem o procento a během obchodování tyto zisky díky finančnímu sektoru ještě rozšířil. Index PX zavřel na nadprůměrném objemu obchodů 0,709 miliardy Kč se ziskem 1,48 procenta na 862,37 bodu.

zpráva Pražská burza díky finančnímu sektoru obnovila růst

Zisky na starém kontinentě táhl v pondělí právě finanční sektor a na tento trend navázala většina pražských finančních titulů. Komerční banka se v pondělí konečně oklepala ze silného prodejního tlaku posledních dní a na objemu obchodů, který přesáhl 0,2 mld. Kč, ukončila obchodování se ziskem 2,6 procenta na 870 Kč. 

Světové bankovní domy v pondělí přehodnocovaly doporučení a cílové ceny pro akcie Erste bank. Credit Suisse zvýšila cílovou cenu pro akcie Erste ze 30 na 31 eur s doporučením „outperform“. Deutsche Bank cílovou cenu zvedla z 21 na 25 eur a Kepler Cheuvreux taktéž zvýšila cílovou cenu z 22 na 24 eur s doporučením „držet“. Erste Bank se v pondělí navíc rozhodla dát souhlas s volitelným odkupem emisí hybridního kapitálu. Rakouský titul ukončil obchodování se ziskem 2,6 procenta na 654,50 Kč. Pojišťovna VIG si v pondělí připsala v Praze největší procentní zisk a zavřela o 4 procenta výše na 468,80 Kč. Moneta jako jediná z finančního sektoru ztrácela a zavřela o 0,7 procenta níže na 72,50 Kč. Letošní nováček domácího burzovního parketu zveřejní čísla za druhý kvartál ve čtvrtek.

Ratingová agentura Fitch potvrdila v pondělí hodnocení ČEZ na A- se stabilním výhledem. Akcie energetického giganta před úterními hospodářskými výsledky za druhé letošní čtvrtletí klesaly pod hranici 450 Kč za akcii, tu ČEZ ale nakonec uhájil, seanci ale ukončil o 0,4 procenta níže na 450,90 Kč. 

Akcie O2 obchodování ukončily o 2,7 procenta výše na 231,30 Kč. Defenzivní tituly obchodovaly opět smíšeně. Výrobce netkaných textilií Pegas odepsal 0,1 procenta, tabák 1,4 procenta připsal na 13248 Kč. CETV ukončila obchodování se ziskem 0,7 procenta na 57,50 Kč. Unipetrol zavřel o 1,45 procenta výše na 175,50 Kč.

Zdroj: Kurzy.cz

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity