Sobota 15. 12. 2018

Pražská burza dnes po předchozích poklesech posílila

16.06.2016

Pražská burza dnes po pěti dnech poklesů posílila. Index PX zpevnil o 1,16 procenta na 817,58 bodu, i tak ale zůstává blízko svého sedmiletého minima. Nejvíce se dařilo cenným papírům ČEZ, Komerční banky a likérky Stock. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

zpráva Pražská burza dnes po předchozích poklesech posílila

"Ačkoliv globální obavy o možný odchod Velké Británie z Evropské unie nejsou zdaleka minulostí, nálada na trzích se uprostřed týdne obrátila," popsala situaci na světových burzách Kristýna Zahradníková z Patria Online. Hlavní evropské indexy připisovaly více než procento a mírné zisky sbíraly i klíčové indexy na Wall Street, dodala.

V Praze nejvíc, o více než čtyři procenta na 410,20 koruny, stoupla hodnota akcií ČEZ. Druhý nejvyšší růst si mezi 15 hlavními emisemi připsaly cenné papíry Stock, které posílily o 3,36 procenta na 53,80 koruny.

Z finančních institucí se dařilo především Komerční bance, jejíž akcie zdražily o 2,35 procenta na 883,30 koruny. Bezmála jednoprocentní růst na 71,90 Kč zaznamenaly akcie Moneta Money Bank, zatímco akcie pojišťovny VIG stagnovaly na 460,90 koruny. Mírně v minusu skončila Erste Bank, jejíž akcie odepsaly 0,09 procenta na 568 korun za kus.

Akcie telefonního operátora O2 klesly o 1,75 procenta na 224 korun, cenné papíry textilky Pegas odepsaly více než 2,5 procenta na 790 korun za akcii.

Česká měna dnes v 17:15 proti úternímu závěru posilovala vůči dolaru, k euru mírně ztrácela. Kurz 24,09 Kč/USD znamenal, že zpevnila česká měna k dolaru zhruba o pět haléřů. Vůči euru koruna naopak o dva haléře oslabila, a to na 27,08 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity