Sobota 15. 12. 2018

Pražská burza dopoledne roste, nejvýrazněji posílily akcie ČEZ

31.05.2016

Praha - Pražská burza dnes dopoledne navázala na pondělní mírný růst. Index PX stoupl do 11:00 o 0,23 procenta na 894,74 bodu. Nejvýrazněji posílily akcie ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

zpráva Pražská burza dopoledne roste, nejvýrazněji posílily akcie ČEZ

Většina hlavních emisí nezaznamenala dopoledne výraznější vývoj, zhruba třetina z nich stagnovala. Největší objem obchodů i nejvýraznější posílení si připsaly cenné papíry ČEZ, které zdražily o 1,10 procenta na 443 korun.

"Cena elektřiny s dodávkou v příštím roce se dostává na měsíční maximum. Akciím ČEZ pomáhá i blížící se rozhodný den pro dividendu, když poslední den s nárokem na dividendu je stanovený na 7. června," uvedl analytik Pavol Mokoš z Patria Finance.

O desetiny procenta si také polepšily akcie Komerční banky, bankovní skupiny Erste a Moneta Money Bank. Pokles postihl pouze tři z 15 hlavních emisí. Nejvíce oslabily akcie tabákové společnosti Philip Morris ČR, a to o 1,42 procenta na 12.519 korun.

Česká měna stagnovala k oběma hlavním světovým měnám. Koruna ve srovnání s předchozím závěrem zůstala k 11:00 k euru beze změny na 27,02 Kč/EUR a k dolaru oslabila pouze o haléř na 24,28 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity