Úterý 11. 12. 2018

Pražská burza dopoledne stagnovala

27.05.2015

Praha - Pražská burza dnes dopoledne po propadech v předchozích dnech stagnovala. Index PX sice do 11:15 stoupl, ale pouze o 0,15 procenta na 1015,17 bodu. Nejvíce si polepšily akcie mediální skupiny CME. Nejvýraznější propad naopak postihl těžební firmu NWR a petrochemický holding Unipetrol. Vyplývá to z výsledků burzy.

zpráva Pražská burza dopoledne stagnovala

Pražská burza, Burzovní palác - ilustrační foto. ČN Vilém Kolomazník

Téměř u poloviny ze 14 hlavních emisí pražské burzy cena stagnovala a pouze u tří emisí přesáhla změna ceny hranici jednoho procenta. Největší růst zaznamenaly akcie CME, a to o 1,17 procenta na 60,4 koruny. O více než procento si polepšily také cenné papíry likérky Stock - konkrétně o 1,06 procenta na 76 korun. Nejvýraznější oslabení postihlo akcie NWR, které odepsaly čtyři procenta na 0,24 koruny, a akcie Unipetrolu, které ztratily 0,92 procenta na 166,95 koruny.

V největším objemu se dopoledne obchodovalo s cennými papíry operátora O2, jejichž cena zůstala beze změny na 183 korunách. "Akcie O2 se dnes obchodují naposledy před vyčleněním společnosti Cetin. Rozštěpení bude provedeno v následujících dvou dnech, během kterých se akcie O2 nebudou obchodovat," sdělil analytik Pavol Mokoš z Patria Finance. Akcie Komerční banky, které dosáhly druhého největšího objemu obchodů, posílily o 0,39 procenta na 5085 korun.

Česká měna dnes dopoledne mírně oslabila k euru a posílila vůči dolaru. Koruna oproti úternímu závěru k 11:15 oslabila k euru o tři haléře na 27,44 Kč/EUR. K dolaru naopak posílila o pět haléřů na 25,13 Kč/USD. Vyplývá to z informací na server Patria Online.

Zdroj: ČTK, patria.cz

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity