Sobota 15. 12. 2018

Pražská burza dopoledne vzrostla o procento, táhnou ji akcie ČEZ

06.06.2016

Pražská burza dnes dopoledne rostla o procento, čímž smazala téměř celou ztrátu z minulého týdne. Index PX dosahoval po jedenácté hodině 888,38 bodu. Burzu táhne vzhůru růst akcií elektrárenské společnosti ČEZ, kde investory předposlední den láká dividenda. Rostou také akcie bank, z nichž se nejvíce daří Komerční bance. Vyplývá to z průběžných informací na webu burzy.

zpráva Pražská burza dopoledne vzrostla o procento, táhnou ji akcie ČEZ

Hodnota akcií ČEZ do rána vzrostla o 1,19 procenta na 451,80 koruny, a tyto cenné papíry jsou dnes na burze nejžádanější. Atraktivitu jim zajišťuje dividenda ve výši 40 korun na kus, s tímto nárokem se akcie budou obchodovat naposledy v úterý.

Z bankovních titulů si nejvýraznější růst před polednem připisovaly akcie Komerční banky, které rostly o 2,14 procenta na 980 korun. Akcie Erste zvýšily od rána hodnotu o 0,71 procenta na 625,40 koruny, čímž začínají umazávat část šestiprocentní ztráty z minulého týdne. Akcie Moneta Money Bank si dopoledne polepšily o 0,41 procenta na 73,90 koruny.

Daří se i akciím pojišťovny VIG, jejichž hodnota stoupla o 0,74 procenta na 518,90 koruny. V pátek přitom akcie VIG propadly o téměř čtyři procenta.

Česká měna dnes stagnuje vůči euru na pátečních zavíracích 27,02 Kč/EUR. K dolaru koruna posiluje o sedm haléřů na 23,78 Kč/USD.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity