Čtvrtek 13. 12. 2018

Pražská burza maže část týdenních ztrát; táhnou jí finanční tituly

08.04.2016

Pražská burza otevírá růstem o 0,5 %, a tak přerušuje třídenní pokles. Navzdory tomuto růstu míří index PX k týdenní ztrátě 0,5 %. Západoevropské burzy otevírají růstem, a tak pokračují v kolísavých výkonech, když růstový den střídá předchozí pokles již potřetí v řadě. Středoevropské burzy otevírají rovněž pozitivně naladěné, když polský WIG 20 přidává 0,3 %, maďarský BUX posiluje o 0,2 % a rakouský ATX zpevňuje o 0,9 %.

zpráva Pražská burza maže část týdenních ztrát; táhnou jí finanční tituly

Pražskou burzu táhnou především finanční tituly v čele s akciemi VIG. Akcie této rakouské pojišťovny rostou o více než 2 %, a tak si připisují již pátý růst během posledních šesti dní. Více než 1 % přidávají akcie Komerční banky a Erste Bank. Zatímco akcie Erste Bank míří k 0,7% týdennímu růstu, akcie Komerční banky směřují k 2% týdenní ztrátě. 

Sérii pěti propadů v řadě dnes přerušují akcie ČEZ, které rostou o 0,5 % na 399 Kč. Akcie ČEZ tak můžou zastavit nejdelší sérii poklesů od září minulého roku. Cena elektřiny s dodávkou v příštím roce dnes jen mírně roste o 0,2 % na 22,25 EUR/MWh.

Zdroj: Patria 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity