Sobota 19. 01. 2019

Pražská burza nadále roste, těží z polevení obav z brexitu

20.06.2016

Pražská burza navázala na páteční růst a dnes dopoledne stoupla o 1,24 procenta. Index PX byl po 11:00 na 841,52 bodu. Daří se zejména akciím Erste Bank a ČEZ, které si připisují kolem dvou procent. Mezi hlavními tituly není žádná emise, která by ztrácela hodnotu. Vyplývá to z průběžných dat na webu burzy. Podle serveru Patria.cz burza těží z nejnovějších průzkumů, které snížily šance na obávaný odchod Británie z EU.

zpráva Pražská burza nadále roste, těží z polevení obav z brexitu

Akcie Erste Bank, které jsou dnešním nejobchodovanějším titulem, si polepšily o 2,02 procenta na 591,20 koruny. Elektrárenský ČEZ si připsal 1,90 procenta a před polednem se jeho akcie obchodovaly za 428,40 koruny. Výrazný růst o 2,58 procenta vykazují i akcie pojišťovny VIG (480,70 koruny). Akcie Komerční banky téměř stagnují na 910 korunách.

Čtvrteční referendum v Británii zůstává nadále v centru pozornosti finančních trhů a náznaky změn v preferencích voličů s trhy mávají. Podle posledních průzkumů přestali mít příznivci brexitu navrch. Podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka trhům stačí i menší posun k téměř euforické reakci. "Strmě rostou evropské akcie, ropa, daří se dluhopisům na periferii eurozóny. Naproti tomu citelný odliv zájmu pociťují jádrové dluhopisy či zlato," uvedl Vlk. U měn vítězí britská libra, která si za dva dny výrazně polepšila vůči dolaru, dodal.

Česká měna vůči libře oslabila na dnešních 34,89 Kč/GBP, před týdnem byla koruna o padesátník silnější. K euru koruna posílila proti pátečnímu závěru o tři haléře na 27,04 Kč/EUR a silnější je také vůči dolaru, kde si připsala 22 haléřů a obchoduje se za 23,86 Kč/USD.

Zdroj: ČTK

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity