Čtvrtek 13. 12. 2018

Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky

16.06.2015

Praha - Pražská burza dnes opět oslabila. Index PX klesl o 1,20 procenta na 979,24 bodu. Dolů táhly akciový trh především cenné papíry Komerční banky. Stoupla naopak výrazně cena akcií operátora O2. Vyplývá to z výsledků burzy.

zpráva Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky

Pražská burza, Burzovní palác - ilustrační foto. ČN Vilém Kolomazník

Akcie Komerční banky dosáhly největšího objemu obchodů na burze, tvořily téměř polovinu celkového objemu obchodů s hlavními emisemi. Propad jejich ceny o 2,8 procenta na 4971 korun se tak pravděpodobně nejvíce podepsal na oslabení celé burzy.

Ani druhá a třetí nejobchodovanější emise, akcie energetické firmy ČEZ a bankovní skupiny Erste, pokles burzy nezmírnily. Cenné papíry ČEZ ztratily 0,32 procenta na 617 korun a akcie Erste zlevnily o 0,95 procenta na 681 korun. Nejvýraznější propad postihl cenné papíry těžební firmy NWR, a to o 5,26 procenta na 0,18 koruny. Vzhledem k velmi nízké ceně akcií NWR však i podobné poklesy představují jen halířové změny v ceně.

 

Naopak nejvýraznějšího posílení dosáhly cenné papíry O2, které tak po pátečním mírném poklesu navázaly na předchozí vytrvalý růst. Připsaly si 4,94 procenta na 94,55 koruny. Od rozdělení firmy na samotného operátora O2 a správce sítí Cetin tak akcie O2 svou hodnotu oproti ceně, se kterou byly na začátku června znovu nasazeny na burzu, téměř zdvojnásobily. I Cetin posílil, jeho akcie zdražily o 0,72 procenta na 173,9 koruny.

Česká měna dnes mírně posílila k euru, a naopak mírně ztratila k dolaru. Koruna oproti předchozímu závěru k 17:15 zpevnila vůči euru o tři haléře na 27,27 Kč/EUR a k dolaru oslabila o tři haléře na 24,25 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity