Čtvrtek 13. 12. 2018

Pražská burza otevírá poklesem po dvoudenním růstu; ve Vídni se neobchoduje

26.10.2015

Pražská burza otevírá poklesem o 0,6 %, a tak přerušuje dvoudenní růst, když investoři napříč celou Evropou uzamykají tučné zisky z poslední dní. Západoevropské burzy oslabují přibližně o 0,3 % na začátku týdne, ve kterém nás mimo jiné čeká zasedání Fedu nebo také zveřejnění prvního odhadu růstu americké ekonomiky ve 3Q. Středoevropské burzy otevírají v zelených číslech, když polský WIG 20 přidává 0,3 %, maďarský BUX přidává 0,8 %, zatímco rakouská burza zůstává kvůli svátku zavřená.

zpráva Pražská burza otevírá poklesem po dvoudenním růstu; ve Vídni se neobchoduje

Pražskou burzu nejvíce brzdí rakouské tituly, které v pátek ve Vídni zavřely na svých denních minimech, a dnes v Praze tyto ztráty dohánějí. Akcie Erste Bank a VIG tak oslabují přibližně o procento. Akciím Komerční banky se minulý týden konečně podařilo přerušit dvoutýdenní propad a odrazily se od hranice 5100 Kč. Aktuálně se obchodují těsně pod úrovní 5200 Kč, když investoři vyčkávají na další impulsy pro obchodování.

Téměř procentní ztrátu si připisují i akcie ČEZ, které zatím nedokázaly navázat na páteční růst. Po dvoudenním růstu se vybírají zisky i u elektřiny, když cena kontraktu s dodávkou v příštím roce klesá na německé burze o 0,2 % na 28,9 EUR/MWh.

Zdroj: Patria 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity