Úterý 11. 12. 2018

Pražská burza otevírá poklesem pod tlakem okolních trhů

05.04.2016

Pražská burza otevírá poklesem o 0,5 %, a tak maže včerejší zisky. Negativní nálada přichází ze západoevropských trhů, které oslabují o 2 % při dalším poklesu ceny ropy a v obavách z blížící se výsledkové sezóny. Středoevropské burzy následují tento vývoj, když polský WIG 20 ztrácí 1,74 %, maďarský BUX klesá o 0,8 % a rakouský ATX odepisuje 1,3 %.

zpráva Pražská burza otevírá poklesem pod tlakem okolních trhů

Pokles sledujeme napříč všemi sektory, když u většiny titulů jsou ztráty jenom mírné do 1 %. Akcie Erste Bank oslabují o 0,2 %, zatímco akcie Komerční banky odepisují dokonce 1 %. Akcie Komerční banky ale prozatím nalézají silnou podporu na úrovni svého 200denního klouzavého průměru kolem 5160 Kč. Necelé 1% ztrácejí i akcie VIG, které během předešlých čtyř dní posílily o více než 2,5 %. 

Mírnou ztrátu si připisují i akcie ČEZ, které klesají o 0,8 % na 410 Kč. Cena elektřiny s dodávkou v příštím roce klesá druhým dnem v řadě, když na německé burze oslabuje o 1,3 % na 22,1 EUR/MWh. Proti negativnímu trendu jdou zatím akcie Philip Morris, které rostou o 0,5 %, a výrazný 3% zisk si připisují akcie Pegas.

Zdroj: Patria.cz

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity