Úterý 11. 12. 2018

Pražská burza posílila, táhly ji akcie bank

11.08.2015

Praha - Pražská burza dnes posílila. Index PX stoupl o 0,44 procenta na 1037,82 bodu. Burzu táhly nahoru především akcie bankovní skupiny Erste a Komerční banky. Pokles naopak zaznamenaly cenné papíry energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

zpráva Pražská burza posílila, táhly ji akcie bank

Akcie Erste si připsaly nejvýraznější posílení, když podražily o 1,62 procenta na 773,3 koruny. Zároveň dosáhly druhého největšího objemu obchodů ze všech hlavních emisí pražské burzy. Rostly také třetí nejobchodovanější cenné papíry, akcie Komerční banky, které posílily o 0,37 procenta na 5420 korun. Polepšily si také třeba akcie operátora O2, a to o 0,42 procenta na 144,1 koruny.

 

Cenné papíry ČEZ, se kterými se obchodovalo v největším objemu, naopak ztratily. Zlevnily o 0,43 procenta na 578,5 koruny. ČEZ v úterý zveřejní pololetní výsledky firmy. Analytici oslovení ČTK se shodli na tom, že čistý zisk ČEZ meziročně klesl. Ještě výrazněji oslabily například akcie mediální skupiny CME, které zlevnily o 1,92 procenta na 58,85 koruny.

 

Česká měna stagnovala k euru a polepšila si vůči dolaru. Koruna ve srovnání s předchozím závěrem zůstala k euru bez změny na 27,03 Kč/EUR a vůči dolaru zpevnila o pět haléřů na 24,64 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

 

"Koruna zůstává na svém i po dnešním dni, kdy nereagovala na data z domácí ekonomiky. Česká inflace byla nižší oproti odhadům, ale vliv na trh neměla," sdělil analytik Patria Finance Tomáš Vlk. "Spekulanti čekají, jestli bude Česká národní banka intervenovat, a ČNB čeká, jestli spekulanti pošlou kurz na rovných 27 korun. Na trhu je tak dočasné příměří," míní hlavní ekonom společnosti Next Finance Vladimír Pikora.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity