Sobota 15. 12. 2018

Pražská burza roste na více než roční maxima; táhnou jí české banky Moneta a KB

10.02.2017

Pražská burza otevírá růstem o 0,95 %, a tak rozšiřuje své týdenní zisky na bezmála 2 %. Index PX tak míří k již třetímu týdennímu růstu v řadě, když se pohybuje nejvýše od prosince 2015. Západoevropské burzy otevírají v zelených číslech, když dohánějí včerejší rally na Wall Street. Středoevropské burzy otevírají růstem, když polský WIG 20 přidává 1 %, maďarský BUX zpevňuje o 0,4 %, zatímco rakouský ATX posiluje o 0,3 %.

zpráva Pražská burza roste na více než roční maxima; táhnou jí české banky Moneta a KB

Společnosti Moneta Money Bank, která je následovníkem GE Money Bank, poklesl ve 4Q zisk o 14,4 % na 1,97 mld. Kč, a tak zaostal o 3,7 % za analytickým konsensem. Slabé provozní výsledky však Moneta výrazně kompenzuje nečekaně štědrou navrženou dividendou ve výši 9,8 Kč/akcii. Takto vysoká dividenda představuje více než 11% dividendový výnos. Akcie Moneta v návaznosti na tyto zprávy rostou o 2,9 % na 88,75 Kč. 

Ve strmém růstu pokračují akcie Komerční banky, která reportovala svá čtvrtletní čísla včera. Akcie KB rostou o 3 % na 943 Kč, když se obchodují na nejvyšších úrovních od října 2016. Akcie KB si za týden připisují 5,8% nárůst, co představuje nejvyšší týdenní růst od července minulého roku.

Zdroj: Patria 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity