Pátek 18. 01. 2019

Pražská burza roste poosmé v řadě; pomáhá i lepší německý index Ifo

25.07.2016

Pražská burza otevírá růstem o 0,3 %, a tak prodlužuje svou růstovou sérii již na osm dní. Index PX tak zatím drží téměř 10% zisk, který nasbíral během předešlých dvou týdnů.

zpráva Pražská burza roste poosmé v řadě; pomáhá i lepší německý index Ifo

Západoevropské burzy vstupují do nového týdne rovněž optimisticky, když první den v týdnu by měl být z pohledu nových makroekonomických a korporátních dat spíše klidnější. Nejočekávanější makrodata pro dnešek jsou již zveřejněna, když index podnikatelské nálady Ifo v Německu v červenci překvapil čísly nad analytickým konsensem. Středoevropské burzy otevírají v zelených číslech, když maďarský BUX roste o 0,4 %, polský WIG 20 přidává 0,9 %, zatímco rakouský ATX ztrácí 0,1 %.

Pražskou burzu táhnou především akcie Komerční banky a O2, které rostou přibližně o 1 %. Akcie Komerční banky se obchodují kolem 987 Kč, co představuje téměř měsíční maximum, zatímco akcie O2 jsou nejvýše za poslední tři měsíce. 

Mírný růst 0,2% si připisují akcie ČEZ, které nezaznamenaly pokles již 12 dní v řadě. Akcie ČEZ rostou až na 461 Kč a nadále se pohybují poblíž letošních maxim. Cena elektřiny s dodávkou v příštím roce dnes na německé burze stagnuje kolem 27,34 EUR/MWh.

Zdroj: Patria 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity