Čtvrtek 13. 12. 2018

Pražská burza rostla díky bankovním titulům a ČEZu

13.05.2016

Pražská burza dnes na nadprůměrném objemu obchodů (0,74 mld. CZK) zakončila den s půl procentním ziskem a index PX poskočil na 871,4 bodu.

zpráva Pražská burza rostla díky bankovním titulům a ČEZu

Do kladných čísel vytáhly burzu bankovní tituly společně s energetikou ČEZ. Komerční banka se obchodovala první den s novou nominální hodnotou, kterou stanovil split v poměru 1:5. Akciové štěpení by mělo podpořit atraktivitu titulu pro drobné investory a zvýšit likviditu na tomto cenném papíru, který ve čtvrtek připsal 2,5 % na 943 CZK/akcie. Dařilo se také Erste, tento titul posílil o 0,75 % a zakončil den na kurzu 635 Kč. 

Nováček na burze, Moneta Money Bank, dnes ráno zveřejnil své 1Q16 hospodářské výsledky. Moneta ohlásila čistý zisk ve výši 1,08 mld. Kč, což je meziročně méně, kdy čistý zisk dosáhl 1,18 mld. Kč. Čistý úrokový příjem dosáhl 2,176 mld. Kč a meziročně tak poklesl z 2,357 mld. Kč (- 7,7 %). Obecně vnímáme výsledky Monety jako smíšené. Trochu lepší na úrovni NII, zatímco horší na úrovni čistého příjmu z poplatků. Moneta také v 1Q nezaúčtovala povinnou platbu ročního příspěvku do rezolučního fondu, což výrazně vylepšilo jejich nákladovost ve srovnání s KB a Erste, komentoval 1Q16 výsledky analytik Patria Finance Václav Kmínek. Moneta po zveřejnění kvartálních čísel povyrostla o 2,2 % na kurz 74,6 CZK. 

Úspěšný den má za sebou rovněž ČEZ, který si připsal 1,1 % a posílil na 434,9 CZK/akcie. V zelených číslech skončila ještě Kofola (+0,4 ) a telekomunikace O2 CR (+0,5). Všechny ostatní tituly si dnes připsaly ztráty. Největší ztrátu zaknihovala tabáková společnost Philip Morris (-4,2 %), která tak maže včerejší zisky. Více než dvě procenta vrátil výrobce alkoholických nápojů Stock Spirits, Unipetrol vyklesal o 1,6 %, stejně jako Pegas.

Zdroj: Patria 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity