Sobota 15. 12. 2018

Pražská burza se dopoledne vrátila k poklesu, ubrala půl procenta

19.08.2016

Pražská burza se po čtvrtečním nepatrném posílení dnes dopoledne vrátila k poklesu. Index PX byl hodinu před polednem níže o 0,52 procenta na 846,53 bodu. Dolů burzu táhnou akcie ČEZ a Monety Money Bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna nadále stagnuje k euru, vůči dolaru mírně oslabila.

zpráva Pražská burza se dopoledne vrátila k poklesu, ubrala půl procenta

"Pražská burza otevírá poklesem o půl procenta, a tak prohlubuje týdenní ztrátu na dvě procenta," podotkl Pavol Mokoš z Patria Finance. Dolů se dopoledne vydaly i další středoevropské burzy.

Na pražském akciovém trhu ztrácela většina emisí. Zatím nejvíce obchodované cenné papíry ČEZ zlevnily o 0,38 procenta na 424,90 koruny, a jsou tak nejníže za víc než měsíc. Akcie tabákové firmy Philip Morris po zveřejnění pololetních výsledků odepsaly víc než procento na 12.960 bodů.

Mírný růst vykázaly dvě z bankovních emisí. Erste Bank o 0,11 procenta na 658 korun a Komerční banka o desetinu procenta na 827,20 Kč. Klesly naopak akcie Monety Money Bank o 1,05 procenta na 75,15 koruny a také pojišťovny VIG o 2,03 procenta na 454 korun.

Česká měna zůstává na 27,02 Kč/EUR. "Koruna nereaguje na nic a proti euru stále stagnuje," uvedl analytik Patria Finance Tomáš Vlk. Vůči dolaru koruna lehce oslabila na 23,88 Kč/USD.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity