Sobota 19. 01. 2019

Pražská burza si po nedávných ztrátách spravila chuť, rostly Erste, ČEZ či VIG

01.09.2017

Pražská burza si dnes mohla spravit chuť po ztrátách z úvodu týdne. Index PX zakončil den vyšší o 0,74 procenta na 1 028,87 bodu, nahoru mu pomáhala většina finančních titulů a ČEZ. Zmírnění obav ze situace v KLDR bylo patrné i na západoevropských trzích, kde řada indexů umazávala část úterních hlubokých ztrát.

zpráva Pražská burza si po nedávných ztrátách spravila chuť, rostly Erste, ČEZ či VIG

Z nedávného poklesu se zotavila většina pražských blue chips, dopolední výraznější zisky ale řada z nich posléze zmírnila. Královnou dne byla Erste Bank, která zpevnila o 1,69 procenta na 934,70 Kč, a z pražských blue-chips foukala indexu PX do zad nejvíce. Komerční banka stoupla o 0,65 procenta na 987,80 Kč a VIG zpevnila o 1,39 procenta na 650,00 Kč. Moneta Money naopak pokračovala v sestupu a odepsala 0,13 procenta na 76,25 Kč za akcii. Západoevropské bankovní tituly rostly, index Stoxx 600 Banks zpevňoval o 0,92 procenta.

Dařilo se i energetice ČEZ, která registrovala přírůstek o 0,48 procenta na 418,40 Kč za akcii. Polostátní gigant dnes zároveň uvedl, že jeho venture kapitálový fond INVEN CAPITAL se stal akcionářem francouzské Vulog, globálního lídra v poskytování technologií pro sdílenou mobilitu ekologických aut ve městech. Jde o pátou investici INVEN CAPITAL do cleantech společnosti. 
Zisky v rozmezí 0,28 procenta, respektive 0,26 procenta zaznamenaly akcie mediální skupiny CETV a tabákové společnosti Philip Morris.

Akcie Pegas Nonwovens naopak patřily k nemnoha větším pražským emisím, které dnes skončily v červeném. Titul odepsal 0,2 procenta na 1 008,00 Kč. Výrobce netkaných textilií po trhu oznámil, že bere na vědomí schválení vyřazení akcií z obchodování na varšavské burze polským dozorovým orgánem s platností tohoto rozhodnutí od 19. září 2017. Předpokládá se, že akcie společnosti budou na varšavské burze naposledy obchodovány v letošním čtvrtém čtvrtletí.

Akcie Fortuna stagnovaly na ceně 148,50 Kč. Sázková společnost zveřejní svoje výsledky za letošní první pololetí ve čtvrtek 31. srpna před trhem.

Objem obchodů s akciemi byl před závěrečnou aukcí na pražské burze podprůměrný na úrovni 0,242 miliardy Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,642 miliardy Kč.

V zeleném byl i zbytek regionu, polský index WIG 20 rostl o 1,4 procenta. Zhruba polovičním tempem rostl rakouský ATX , zatímco maďarský BUX přidával třetinu procenta.

Zdroj: Patria 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity