Čtvrtek 13. 12. 2018

Pražská burza stagnuje pátým dnem v řadě; je to klid před bouří?

17.09.2015

Pražská burza otevírá bez větších změn, a tak pokračuje v přešlapování na místě již pátým dnem v řadě, když u indexu PX již popáté nevidíme větší pohyb než o 0,15 %. Západoevropské burzy otevírají podle očekávání nervózně před večerním rozhodnutím Fedu, který dnes může přistoupit k prvnímu zvýšení sazeb od roku 2006. Středoevropské burzy otevírají smíšeně, když polský WIG 20 přidává 0,02 %, maďarský BUX ztrácí 0,03 % a rakouský ATX odepisuje 0,1 %.

zpráva Pražská burza stagnuje pátým dnem v řadě; je to klid před bouří?

U finančních titulů sledujeme smíšený vývoj, když akcie Komerční banky odepisují téměř procento, akcie Erste Bank stagnují kolem 720 Kč a akcie rakouské pojišťovny VIG rostou o procento na 747 Kč. O klidem před bouří lze hovořit u akcií evropských bank, když index Stoxx 600 Banks stagnuje na nule. 

V trápení pokračují akcie ČEZ, které včera propadly o více než procento po sníženém doporučení od Goldman Sachs. Ačkoliv se tento titul drží přes 10 korun nad včerejšími minimy, ztrácí dnes 0,3 %, a tak si připisuje již osmý pokles během posledních deseti dní.

Zdroj. Patria

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity