Sobota 15. 12. 2018

Pražskou burzu dopoledne táhl do minusu ČEZ a Komerční banka

26.07.2016

Pražská burza dopoledne oslabovala. Index PX dnes v 11:00 klesl o 0,2 procenta na 890,68 bodu. Dolů ho táhly hlavně akcie společnosti ČEZ a Komerční banky. Opačně působily cenné papíry bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

zpráva Pražskou burzu dopoledne táhl do minusu ČEZ a Komerční banka

Nejobchodovanějším titulem pražské burzy byl dopoledne polostátní ČEZ. Cenné papíry energetické firmy oslabily o více než procento na 460,20 koruny.

Z finančních titulů se nedařilo zejména akciím Komerční banky, které zlevnily o více než půl procenta na 982,60 koruny. Mírně v minusu byla i pojišťovna VIG a bankovní dům Moneta Money Bank. Naopak akcie rakouské bankovní skupiny Erste si připsaly zhodnocení o 0,74 procenta na 642,80 koruny za kus.

K růstovým titulům dnes dopoledne patřila také mediální skupina CME. Akcie vlastníka televize Nova posílily skoro o tři procenta na 57,40 koruny.

Česká měna se dnes kolem 11:00 obchodovala v kurzu 27,03 Kč/EUR. Od pondělního večera tak koruna vůči euru o haléř oslabila. K americkému dolaru si koruna naopak polepšila, a to o osm haléřů na 24,54 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity