Sobota 15. 12. 2018

Přepravní a logistické firmy zažívají dobré časy. Počet zásilek loni stoupl v průměru o pětinu

09.05.2016

Obrat přepravním a logistickým firmám loni v Česku rapidně rostl - počet přepravených zásilek stoupl v průměru o pětinu. Jedna z největších přepravních firem PPL v uplynulém roce zvýšila počet přepravených zásilek o 20 procent na 23 milionů. Dařilo se i České poště, počet doručovaných balíků se zvýšil o 1,3 procenta.

zpráva Přepravní a logistické firmy zažívají dobré časy. Počet zásilek loni stoupl v průměru o pětinu

Přepravním a logistickým firmám se loni v Česku dařilo. Jejich obrat rostl většinou dvojciferným tempem a počet přepravených zásilek stoupl v průměru o pětinu. Zvýšila se také rozloha skladových ploch v logistických areálech. Vyplývá to z informací firem.

Jedna z největších přepravních firem PPL v uplynulém roce zvýšila počet přepravených zásilek o 20 procent na 23 milionů. V prosinci byl navíc překonán dosavadní rekord z roku 2014 a řidičům se podařilo doručit více než 200 000 balíků během jediného dne. Podobným tempem rostl i další významný přepravce DPD.

"Rok 2015 byl pro PPL významný nejen proto, že společnost oslavila 20 let existence na trhu, ale především jsme dokázali dosáhnout rekordních výsledků," uvedl ředitel pro obchod a marketing Milan Loidl.

Konkurenční společnost Dachser loni v Česku zvýšila obrat o desetinu na rekordních 2,2 miliardy korun. Počet přepravených zásilek stoupl o 18 procent na 976 000 kusů a jejich tonáž vzrostla o 13 procent. Export se pak zvýšil o čtvrtinu.

V přepravách balíků se dařilo i České poště. Na rozdíl od devítiprocentního poklesu objemu listovních zásilek se počet doručovaných balíků zvýšil o 1,3 procenta. Důvodem je zejména rostoucí obliba internetových obchodů.

Rostoucí zájem o logistické a přepravní služby dokládá i pokračující rozšiřování skladových ploch. Logistické centrum Šmídl ve Vysokém Mýtě na začátku letošního roku dokončilo v pořadí již pátou halu, aby stačilo pokrýt stoupající počet zakázek. Hlavním zákazníkem firmy je společnost Iveco Czech Republic, která vyrábí autobusy. V chebském průmyslovém parku začala na jaře stavba haly pro společnost DHL Supply Chain za 250 milionů korun.

Růst v odvětví dokládají i údaje stavebních firem. Ty v prvním čtvrtletí dokončily 84 300 metrů čtverečních nových skladových a výrobních ploch v sedmi průmyslových parcích, což je meziročně o 111 procent více.

Největším dokončeným projektem byla stavba na míru pro firmu Globus v Prologis Park Prague Jirny s celkovou výměrou 33 500 metrů čtverečních. Dalšími projekty jsou stavba na míru pro nezveřejněného nájemce v CTPark Kvasiny a výstavba pro Megatech Industries Hlinsko v CTPark Modřice. Tyto tři projekty tvořily zhruba dvě třetiny nově dokončených ploch.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity