Sobota 15. 12. 2018

Problém brexit. Posune ČNB intervence na koruně?

30.06.2016

Problém brexit. Posune ČNB intervence na koruně?

zpráva Problém brexit. Posune ČNB intervence na koruně?

Koruna zahajuje čtvrtek na 27,11 EURCZK. Dolarkoruna se nachází na 24,43 USDCZK.

Dnešní den bude pro korunu klíčový, jelikož proběhne zasedání České národní banky. Ta by se kromě rozhodnutí o hlavní úrokové sazbě měla rovněž vyjádřit k otázce brexitu a k souvisejícím rizikům pro globální a domácí ekonomku. Spekuluje se, že odchod Spojeného království z EU by mohl banku dotlačit k prodloužení intervenčního režimu na koruně, a to minimálně do konce roku 2017.

V návaznosti na to by se eurokoruna mohla držet v pásmu 27,08 až 27,14 EURCZK. Dolarkorunu vidíme v rozmezí 24,35 až 24,50 USDCZK.

Eurodolar se po včerejším zpevnění evropské měny obchodoval na 1,111 EURUSD. Aktuálně však spadl na 1,109 dolaru za euro.

Během středy jsme se dočkali reportu červnové inflace Německa měřené indexem cen spotřebitelů. Indikátor vykázal v meziměsíčním vyjádření horší než očekávaný výsledek na +0,1 %. Meziročně jsme byli svědky shody s predikcí odpovídající +0,3 %.

Ze Spojených států byly zveřejněny květnové osobní příjmy, které skončily na +0,2 %. Souběžně s tím byly za stejnou dobu reportovány osobní výdaje, jejichž výsledek ukázal +0,3 %. Jako poslední nejdůležitější byl uveden jádrový index výdajů na osobní spotřebu. Ten v květnu nakonec skončil meziměsíčně na +0,2 %, meziročně pak na +1,6 %.

Dnes bude reportována červnová míra německé nezaměstnanosti, kde se čeká setrvání na 6,1 %. Následovat bude index spotřebitelských cen eurozóny, kde predikce pracuje se stagnací, v jádrovém vyjádření pak s +0,8 %.

Z USA se dočkáme týdenní změny žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kde se čeká 267 tisíc. Dále pak Chicago index nákupních manažerů, který by měl ukázat výsledek 50,7 bodů.

Eurodolar by se tak měl držet v pásmu 1,103 až 1,115 EURUSD.

Zdroj: Roklen24

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity