Úterý 11. 12. 2018

Průměrné mzdy letos zvýšila polovina firem

30.11.2015

Průměrné platy letos rostly u 48 procent tuzemských podniků. U dalších 48 procent firem se průměrná mzda nezměnila, u tří procent pak dokonce klesla. Výdělky se zvyšovaly o něco častěji ve větších firmách s obratem nad 40 milionů korun.

zpráva Průměrné mzdy letos zvýšila polovina firem

Průměrné platy letos rostly u 48 procent tuzemských podniků. Podle průzkumu Index očekávání firem, který uskutečnila ČSOB mezi 500 společnostmi napříč obory podnikání, se u pětiny z nich zvýšila průměrná mzda o více než tři procenta.

U dalších 48 procent firem se letos podle průzkumu průměrný plat nezměnil, u tří procent pak dokonce klesl. Mzdy se zvyšovaly o něco častěji ve větších firmách s obratem nad 40 milionů korun.

"Pozitivní vývoj ekonomiky zatím nemá výrazný dopad na růst mezd. Současný trend bych nazval spíše rehabilitací firem, které se přestávají bát investovat své peníze do rozšíření výroby a rozvoje," uvedl výkonný ředitel firemního bankovnictví ČSOB Petr Manda.

Srovnání zpětného hodnocení roku 2015 vyznívá poměrně příznivě, protože koncem loňského roku čekala růst o více než tři procenta jen tři procenta společností.

Průměrná mzda v Česku se v letošním druhém čtvrtletí meziročně zvýšila o 875 Kč na 26 287 korun. Nominálně růst činil 3,4 procenta. Reálně, po odečtení inflace, mzda vzrostla o 2,7 procenta.

"S růstem české ekonomiky a poklesem nezaměstnanosti stoupá tlak na zvyšování mezd," upozornila Zuzana Lincová z Profesia.cz. Firmy po letech mění náborové strategie, protože v řadě oborů se začíná projevovat nedostatek lidí.

Zdroj: Hospodářské Noviny, ČTK  

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity