Sobota 15. 12. 2018

Průmyslová výroba v Německu klesla v únoru méně, než se čekalo. O půl procenta

07.04.2016

V Německu klesla průmyslová výroba v únoru méně, než se čekalo. Průmysl by tak pro největší evropskou ekonomiku mohl v prvním čtvrtletí představovat mírnou oporu. Německé ministerstvo hospodářství zpřesnilo i údaje o lednové produkci průmyslových podniků, ta se zvýšila o 2,3 procenta.

zpráva Průmyslová výroba v Německu klesla v únoru méně, než se čekalo. O půl procenta

Průmyslová výroba v Německu klesla v únoru oproti předešlému měsíci o 0,5 procenta, tedy méně, než se čekalo. Středeční zpráva německého ministerstva hospodářství podle agentury Reuters naznačuje, že průmysl by pro největší evropskou ekonomiku mohl v prvním čtvrtletí představovat mírnou oporu.

Ministerstvo ve středu zároveň zpřesnilo údaje o lednové produkci průmyslových podniků. Ta se podle upravených čísel zvýšila o 2,3 procenta namísto růstu o 3,3 procenta, jak úřad informoval původně.

Ekonomové v průzkumu agentury Reuters předpokládali, že v únoru produkce klesne o 1,8 procenta.

Propad ale podle středečních čísel tak výrazný nebyl. Pokles nastal u produkce v energetickém sektoru a ve výrobě spotřebního a kapitálového zboží.

Výroba naopak stoupla ve stavebnictví.

"Průmyslové odvětví mělo letos relativně dobrý začátek roku, přestože sezonní faktory vedly ke změnám ve výrobě a stavební odvětví těžilo z mírné zimy," uvedlo ministerstvo podle Reuters v prohlášení.

Německá ekonomika, na které je závislá i řada českých firem, vzrostla za celý loňský rok o 1,7 procenta po předloňském růstu o 1,6 procenta a zaznamenala nejsilnější výkon za čtyři roky.

Německé ministerstvo hospodářství v úterý uvedlo, že zakázky domácích průmyslových podniků v únoru oproti předešlému měsíci klesly o 1,2 procenta, což byl nejvyšší propad za šest měsíců. Důvodem byla nižší poptávka ze zahraničí, zvláště ze zemí eurozóny.

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity