Pondělí 21. 01. 2019

Regionální měny bez hnutí vyčkávají na rozhodnutí v Athénách

16.07.2015

I dnes se koruna držela těšně nad hodnotou kurzového závazku ČNB. Její kurz vůči euru se pohyboval ve velmi úzkém pásmu 27,05-27,09 CZK/EUR, přičemž uzavíral na stejné úrovni jako ve středu, tedy 27,06 CZK/EUR.

zpráva Regionální měny bez hnutí vyčkávají na rozhodnutí v Athénách

 Také ostatní regionální měny se oproti svým včerejším hodnotám v celodenním hodnocení prakticky neposunuly. Trhy totiž vyčkávají na další zprávy z Řecka, kde parlament má na programu schvalování úsporných opatření a dohody s věřiteli. Na výsledku debaty bude záviset vývoj kurzů v příštích dnech. Většina investorů nejspíše očekává dosažení alespoň nějaké dohody (o tom svědčí posilování zlotého a forintu z posledních dní). Pokud by parlament v Athénách reformy neschválil, riziková regionální aktiva by zřejmě čelila prudkému výprodeji. Koruna by ale na tento vývoj reagovat příliš neměla. V dalších dnech předpokládáme setrvání jejího kurzu nedaleko hranice 27 CZK/EUR. 

Kromě událostí v Řecku budou zítra investoři sledovat i vývoj polské jádrové inflace a údaje z trhu práce. Ty by měly ukázat na postupující oživení polské ekonomiky a potvrdit záměr centrální banky dále nesnižovat měnověpolitické sazby. 

Česká swapová křivka se dnes na svém dlouhém konci snížila o 3 bb. Aukce českých státních dluhopisů přinesla zklamání. Poptávka investorů dosáhla jen 6,8 mld. CZK a ministerstvo prodalo pouhých 4,6 mld. CZK dluhopisů se splatnostmi v letech 2027 (s variabilním kuponem) a 2030 (s fixním kuponem). Hrozící řecká krize pravděpodobně omezila zájem investorů, poptávce neprospěla ani delší splatnost obou papírů. Na to by v příštích aukcích mohlo ministerstvo reagovat nabídkou kratších dluhopisů, které by se mohly setkat se zájmem především u zahraničních investorů. 

Zdroj: kurzy.cz

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity