Pátek 18. 01. 2019

Růst kurzu dolaru a výběr zisků snížil ceny ropy, WTI klesla pod 60 USD

23.05.2015

Po předchozím výrazném růstu zaznamenaly ceny ropy na závěr tohoto týdne pokles, když vývoj ovlivnil růst kurzu dolaru a výběr zisků před prodlouženým víkendem v USA.

zpráva Růst kurzu dolaru a výběr zisků snížil ceny ropy, WTI klesla pod 60 USD

Po předchozím výrazném růstu zaznamenaly ceny ropy na závěr tohoto týdne pokles, když vývoj ovlivnil růst kurzu dolaru a výběr zisků před prodlouženým víkendem v USA. Přesto se očekává, že cena americké WTI bude směřovat k dalšímu týdennímu růstu, už 10. týden po sobě. Informovala o tom agentura Reuters.

Kurz dolaru vzrostl na dvoutýdenní maximum, což automaticky stlačilo ceny ropy dolů. Navíc, ceny ovlivnil i výběr zisků investory před prodlouženým víkendem (v pondělí 25. května je v USA Memorial Day - vzpomínka na padlé) poté, jako za ostatní dva dny cena Brentu vyskočila o 4% a cena WTI o 6%.

Cena americké lehké ropy WTI s dodávkou v červenci klesla do 17.45 h SELČ o 95 centů na 59,77 USD (53,54 eura) za barel (159 litrů). Za celý týden by však podle analytiků měla zaznamenat mírný růst. Pokud se odhad potvrdí, bude to růst už 10. týden po sobě.

Ještě výrazněji než v případě WTI klesla cena severomořské ropné směsi Brent. Ta se snížila o 1,10 USD na 65,44 USD. Navíc, na rozdíl od WTI směřuje k celotýždňovému poklesu, který podle trhů dosáhne okolo 2%.

Zdroj: TASR

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity