Sobota 15. 12. 2018

Růst německé ekonomiky zpomalil, firmy omezily investice

24.08.2016

Růst mezi čtvrtletími na konci prvního pololetí klesl z 0,7 na 0,4 procenta. K růstu přispěly hlavně vývoz, státní výdaje a soukromá spotřeba, které vykompenzovaly nižší firemní investice. Meziročně německá ekonomika roste o více jak tři procenta.

zpráva Růst německé ekonomiky zpomalil, firmy omezily investice

Tempo růstu německé ekonomiky ve druhém čtvrtletí zpomalilo ve srovnání s předchozími třemi měsíci na 0,4 procenta z 0,7 procenta v prvním čtvrtletí. Oznámil to spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné údaje z počátku srpna.


K růstu přispěly hlavně vývoz, státní výdaje a soukromá spotřeba, které vykompenzovaly nižší firemní investice.

V meziročním srovnání se hrubý domácí produkt zvýšil o 3,1 procenta. Meziroční růst očištěný od kalendářových faktorů dosáhl 1,8 procenta.


Domácí spotřeba se mezičtvrtletně zvýšila o 0,3 procenta, z toho soukromá spotřeba o 0,2 procenta a veřejná o 0,6 procenta. Stát více utrácí hlavně kvůli ubytování a integraci rekordního přílivu migrantů. Ve všech případech však tempo růstu zpomalilo. Vývoz vzrostl o 1,2 procenta, dovoz naopak o 0,1 procenta klesl. Hrubé kapitálové investice se snížily o 2,1 procenta. V prvních třech měsících roku naopak o 0,1 procenta vzrostly, napsala agentura Reuters.

Zdroj: Aktuálně.cz

 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity