Úterý 11. 12. 2018

Růst zisků zvedne valuace akcií

27.07.2015

Finanční trhy v současnosti nabízí řadu zajímavých příležitostí. Naší preferovanou třídou nadále zůstávají akcie. S přihlédnutím k převládajícím valuačním prémiím, které se pohybují 10-20 procent nad historickým průměrem, nepočítáme s další expanzí valuačních násobků. Motorem zhodnocení by měl být spíše růst korporátních zisků. Atraktivní jsou podle nás především rozvinuté trhy - USA a západní Evropa.

zpráva Růst zisků zvedne valuace akcií

Americká ekonomika by se měla dostat do tempa, čemuž nahrává očekávaná akcelerace soukromé spotřeby. Příznivé podmínky pro zvýšení nákupního apetitu domácností plynou především z akumulovaných úspor. Jejich tvorbě nahrály ušetřené "petrodolary" odvíjející se od stlačených cen ropy (benzinu) a nižší míry nezaměstnanosti.

Podpůrnou roli by měl sehrát taktéž setrvalejší růst mezd, který prozatím hospodářství, potažmo peněženkám spotřebitelů, schází. Horní mez výnosu amerického akciového trhu pro letošek vidíme ve vyšších jednotkách procent.

Mírné zrychlení hospodářství eurozóny, benefity nižších energetických nákladů a slabší euro vnímáme jako argumenty pro opětovné lehké nadvážení Evropy. S ohledem na našponované valuace nicméně doporučujeme selektivní strategii s důrazem na cyklické sektory.

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity