Sobota 15. 12. 2018

Sázky proti dolaru sílí, důvěra v americkou měnu je nejnižší za dva roky

05.04.2016

Stále více investorů se chce přiživit na trendu, který s příchodem letošního roku predikoval málokdo – klesajícím dolaru. Podle americké Komise pro obchodování s komoditními futures kontrakty věří hedgeové fondy a další spekulativní investoři dolaru nejméně za téměř dva roky.

zpráva Sázky proti dolaru sílí, důvěra v americkou měnu je nejnižší za dva roky

Dolarový index, který měří sílu americké měny vůči koši šesti globálních měn, za první tři měsíce oslabil o více než čtyři procenta. To je pro dolar nejhorší výsledek za šest let.


Na počátku roku analytici predikovali, že letošek bude rokem posilujícího dolaru. Poslední vývoj je ale přinutil prognózy změnit. „ING přehodnotila svůj klesající výhled pro eurodolar a nově předpokládá, že kurz eura vůči dolaru se bude v průběhu letošního roku pohybovat vesměs kolem kurzu 1,10 dolaru za euro,“ uvádí nová měsíční publikace ING.

o_1afj40ne818jhvbi1lb4qhd10jhc.png

Podle analytiků další oslabení dolaru pomůže růstu akcií, rizikovějších dluhopisů a komodit, který již nyní přesáhl očekávání mnohých investorů. Například mexické akcie od ledna posilují o dvě procenta poté, co se jim povedlo umazat lednový desetiprocentní propad.
Z oslabení dolaru bude mít radost především americká centrální banka, které začínal silný dolar dělat starost. „Pokud by měl propad dolaru pokračovat dále, může volněji dýchat americký Fed i všechny ekonomiky, které mají primárně navázány svůj kurz na dolar. Tedy řada asijských ekonomik (včetně Koreje a Číny) a řada komoditních exportérů především na Blízkém východě,“ říká Jan Bureš, hlavní ekonom Poštovní spořitelny. Problémy naopak bude mít ECB, které se i přes další tištění eur nedaří společnou měnu oslabit.

Zdroj: E15

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity