Pátek 18. 01. 2019

Škoda Auto loni dodala zákazníkům rekordních 1,13 milionu vozů

10.01.2017

Praha - Největší tuzemská automobilka Škoda Auto loni dodala zákazníkům rekordních 1,127.700 vozů, meziročně o 6,8 procenta více. Potřetí za sebou tak překonala milionovou prodejní hranici. V prosinci zvýšila prodej o 5,7 procenta na 91.500 aut, což byl dosud nejlepší výsledek za tento měsíc v historii podniku. V letošním prvním čtvrtletí automobilka uvede na trh SUV Kodiaq a výrazně přepracovaný model Octavie a během roku chystá i další novinky, sdělila dnes firma ČTK.

zpráva Škoda Auto loni dodala zákazníkům rekordních 1,13 milionu vozů

"Stále lépe se nám daří emocionálním designem, nejmodernější automobilovou technikou a řadou praktických řešení ve vozech Škoda nadchnout nové skupiny zákazníků. S celkem jedenácti modelovými novinkami v roce 2017 budeme v tomto trendu pokračovat. Zejména od zahájení prodeje přepracovaného modelu Škoda Octavia a nového SUV Škoda Kodiaq očekáváme v prvním pololetí další pozitivní impulzy pro značku," uvedl předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.

Na nejsilnějším trhu značky v Číně mladoboleslavská automobilka zvýšila dodávky o 12,6 procenta na 317.100 vozů. V západní Evropě jí vzrostl odbyt o 5,7 procenta na 455.200 aut. Na svém druhém největším trhu v Německu zvýšila prodej o 4,1 procenta na 165.200 aut a posílila tak pozici nejsilnější zahraniční značky.

Ve střední Evropě dodávky zákazníkům stouply o 6,8 procenta na 183.800 vozů. Prodeje značky na českém trhu se zvýšily o 3,5 procenta na 88.000 vozů. Ve východní Evropě firma prodala 35.100 vozů, meziročně o 7,2 procenta více. V Rusku vzrostl prodej o 0,7 procenta, firma tam dodala zákazníkům 55.400 vozů.

Škoda Auto je součástí německého koncernu Volkswagen. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává zhruba 27.000 lidí.

Nová Octavia RS má deset koní navíc, cena vzrostla na 696.900 Kč

Nová Škoda Octavia RS dostala deset koní výkonu navíc a bude tak mít 230 koňských sil. Kvůli lepší výbavě se základní cena zvýší o 37.000 na 696.900 Kč. Scout bude začínat na 759.900 Kč. Oznámila to dnes automobilka, která zahájila příjem objednávek na sportovní verzi Octavie RS i na outdoorový Scout.

Stejně jako u modernizované Octavie, budou mít i její deriváty nově dělené přední světlomety, rozsáhlejší nabídku asistenčních prvků, informačních systémů a mobilního připojení.

"Modernizované deriváty modelu Octavia přináší zákazníkům opět něco navíc. Nejen více výbavy, emocí a moderních asistentů, ale především inovace v klíčových oblastech jednotlivých modelů. Sportovní RS tak nabídne více výkonu, Scout vylepšené terénní schopnosti a odolné funkční čalounění interiéru," uvedl vedoucí prodeje Škoda Auto ČR Miroslav Bláha.

Octavia RS má nově ve standardní výbavě prvky v hodnotě více než 47.000 Kč. Standardem jsou tak mimo jiné Full-LED přední světlomety, LED mlhovky i zadní svítilny, infotainment Bolero s osmipalcovým dotykovým displejem, Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním, bezklíčkový přístup a startování KESSY či parkovací senzory vpředu i vzadu a multifunkční sportovní volant.

Scout přináší již v základní specifikaci výbavu rozšířenou o prvky v hodnotě 82.800 Kč. Standardně disponuje rovněž Full-LED předními světlomety, LED zadními sdruženými svítilnami a ambientním osvětlením interiéru, vyhřívaným volantem, systémem KESSY a parkovacími senzory vpředu i vzadu. Standardem je také infotainment Bolero s osmipalcovým dotykovým displejem, Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním a multifunkční volant. Terénní schopnosti podporuje režim pro jízdu mimo silnici, interiér disponuje čalouněním sedadel funkční tkaninou Thermo Flux, kryty pedálů z ušlechtilé oceli či deštníkem pod sedadlem.

Octavia je nejprodávanějším modelem Škody. Za 20 let od představení prvního novodobé octavie v roce 1996 si vůz koupilo pět milionů zákazníků, z toho aktuální třetí generaci více než jeden milion. Vedle Octavie přijde letos na trh nová generace SUV Yeti, další verze velkého SUV Kodiaq či modernizované modely Citigo a Rapid.

Zdroj: ČTK

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity