Středa 12. 12. 2018

Škody pojišťoven po silném větru vzrostly na desítky milionů Kč

24.11.2015

Praha - Škody, které klientům tuzemských pojišťoven způsobil minulý týden silný vítr, vzrostly celkem na desítky milionů korun. Nejčastěji jde o poškozené střechy či škody způsobené popadanými stromy a větvemi, které nevydržely nápor větru. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami.

zpráva Škody pojišťoven po silném větru vzrostly na desítky milionů Kč

"V souvislosti s větrným počasím, které zasáhlo minulý týden Česko, nám klienti zatím nahlásili 250 škod za zhruba celkem 4,7 milionu korun," řekla ČTK mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková. Nejvíce škod hlásili klienti ze Středočeského a Jihomoravského kraje a z Vysočiny. Šlo podle ní ve většině o menší škody, hlavně poškozené střešní krytiny, střešní okna, okapy a různé přístřešky.

Kooperativa k dnešnímu poledni zaregistrovala 200 pojistných událostí za celkem 6,5 milionu Kč. Nejvíce škod má hlášeno ze Středočeského a Ústeckého kraje. "Prozatím největší škodu nám klient nahlásil v Zábřehu, kterému vítr zničil střechu. Předběžný odhad škody přesahuje 400.000 Kč," uvedl mluvčí pojišťovny Milan Káňa.

Pojišťovně Generali nahlásili klienti v souvislosti se silným větrem přes 140 škod za více než dva miliony korun. Nejexponovanějšími regiony byly sever Čech a Moravy, Vysočina a jižní Morava. "Vzhledem k tomu, že kalamitní škody bývají hlášeny s vícedenním zpožděním, nemusí být účet nedávné vichřice zdaleka konečný," podotkl mluvčí pojišťovny Jiří Cívka.

Pojišťovně Allianz vichřice z minulého týdne zatím přivála 106 případů, celkem v řádech několika milionů korun. "Většinou jde o následky silného větru, ale proplácíme i škody po spadaných větvích a atmosférických srážkách," upozornil mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Na Berounsku například shodil vítr celou střechu, pod kterou bylo obilí, které pak zvlhlo. U stavení na Blanensku sice střecha vydržela, zato se však pod ní kvůli náporům větru zřítila celá štítová zeď. Trpěly také komíny. V Praze klientovi uletěl celý komín, v Teplicích pak jenom jeho část. Na Táborsku se zase silný vítr opřel do satelitu, který sice zůstal na střeše, ale po ohnutí zabezpečovací tyče se otočil na úplně jinou stranu, kde vůbec žádné družice nejsou. Kuriózní vzpomínky z čekání na nakládku bude mít jeden šofér náklaďáku na Plzeňsku. Než mu jej stačili dělníci zatížit zbožím, měl jej po poryvu větru na boku, popsal Bálek některé případy.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity