Sobota 15. 12. 2018

Skupina Enern plánuje investice 1,4 mld.Kč do internetových firem

18.08.2015

Praha - Investiční skupina Enern plánuje prostřednictvím nového fondu rizikového kapitálu investovat 1,4 miliardy korun do internetových firem střední velikosti či e-shopů. Skupina drží podíly v projektech Slevomat.cz, Rohlik.cz či Twisto. Novým partnerem společnosti se stal podnikatel Tomáš Čupr. Společnost o tom dnes informovala ČTK.

zpráva Skupina Enern plánuje investice 1,4 mld.Kč do internetových firem

Investice mají směrovat do internetových firem, které mění velké a zavedené trhy, jako jsou např. finance či maloobchod. Fond nazvaný ETIII bude disponovat 50 miliony eur (1,4 miliardy korun). V souvislosti s novým fondem Enern otevírá kanceláře v Berlíně.

Investiční skupina Enern byla založena v roce 2010 Petrem Šmídou, Pavlem Muchou, Radkem Švecem a Radovanem Nesrstou. Do energetických projektů, především v oblasti větrné energie, Enern dosud v Česku a Polsku investoval zhruba 1,5 miliardy korun (55 milionů eur).

Ve Slevomatu drží drží Enern zhruba pětinový podíl, v on-line supermarketu Rohlik.cz 40 procent. Portál DameJidlo.cz na konci 2014 skupina prodala společnosti Delivery Hero.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity